امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23739
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بانو ساریستو هماهنگ کننده اتحادیه بین المللی کمیته‌های صلیب سرخ و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بانو ساریستو هماهنگ کننده اتحادیه بین المللی کمیته‌های صلیب سرخ و هلال احمر در امور بهداشتی اضطراری اعلام کرد:کمیته های صلیب سرخ کانادا، فنلاند، آلمان و نروژ تلاش های خود را برای برپایی یک بیمارستان 60 تخت خوابی و تضمیمن اداره آن به مدت دستکم یکسال در منطقه الارزق بسیج کرده اند. یک اردوگاه جدید در این منطقه برپا شده است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی در ژنو افزود: این اردوگاه در شرق اردن گنجایش 60 هزار آواره را دارد اما می تواند حتی تا 130 هزار آواره را در خود جای دهد و گنجایش بیمارستان جدید نیز ممکن است تا 130 تخت افزایش یابد.

کمیته‌های صلیب سرخ برای جمع آوری 10 میلیون یورو لازم به منظور تامین نیازهای یکساله این بیمارستان اقدام کرده اند.

براساس آمارهای سازمان ملل، اردن پذیرای 500 هزار آواره سوری از مجموع یک میلیون و 700 هزار آواره ای است که در منطقه سرشماری شده اند.

ساریستو گفت: اردوگاههای فعلی در آستانه انفجار است. به عنوان مثال اردوگاه الزعتری برای پذیرش 60 هزار نفر ایجاد شده است اما از زمان افتتاح توسعه یافته تا 150 هزار آواره سوری در آن اقامت کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها