امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23741
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنیفر بساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که این بازداشت ها به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنیفر بساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که این بازداشت ها به افزایش بحران سیاسی در مصر منجر می شود.

وی گفت: یک سری بازداشت‌ها در روزهای اخیر انجام شده است که این بازداشت‌ها به طور مشخص درخصوص تعدادی از گروهها بوده است و این امر در راستای برقراری آشتی ملی که دولت انتقالی و ارتش در تلاش برای رسیدن به آن هستند، نیست.

این سخنگو افزود: اگر این بازداشت‌های سیاسی ادامه یابد، چگونگی خروج مصر از این بحران دشوار خواهد بود.

ارتش مصر تاکنون شمار زیادی از مسئولان ارشد گروه اخوان المسلمین مصر را در پی عزل محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور بازداشت کرده است.

مرسی وابسته به گروه اخوان المسلمین است و ارتش اعلام کرده که وی در محل امنی نگهداری می شود.
ارتش مصر همچنین حکم توقیف و احضار محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین و مسئولان دیگر این گروه را به اتهام تحریک به خشونت صادر کرده است.
این حکم درچارچوب ضد و خوردهایی صادر شد که روز دوشنبه مقابل ساختمان گارد ریاست جمهوری در شهر قاهره به کشته شدن 53 نفر و زخمی شدن 480 نفر دیگر انجامید.

برپایه این گزارش، از زمان سرنگونی مرسی، آمریکا از توصیف تحولات مصر به "کودتا" خودداری کرده و فقط به این گفته اکتفا کرده است که در تلاش برای کمک به مصرجهت بازگرداندن ثبات آن است.
بساکی گفت: ما به آغاز فرایندی (بازگشت آرامش) فرا می خوانیم که همه طرفها را در بربگیرد. تمرکز ما روی این امر است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها