امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23747
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، درخواست تبرئه «رادوان کاراجیچ» رهبر صرب‌ها در دوران جنگ بالکان از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، درخواست تبرئه «رادوان کاراجیچ» رهبر صرب‌ها در دوران جنگ بالکان از اتهام نسل‌کشی روز گذشته در دادگاه بین المللی کیفری یوگسلاوی سابق در لاهه رد شد. این اتهام مربوط به نسل‌کشی مسلمانان و کروات‌های بوسنی در سال 1992 است.

این در حالی است که کاراجیچ سال گذشته درچارچوب روند خاصی در دادگاه بین المللی در مورد یوگسلاوی سابق از یکی از دو اتهام نسل کشی تبرئه شد به طوری که تنها یکی از یازده عنوان اتهام مطرح شده علیه وی را شامل می‌شد.

این تصمیم همزمان با دفن مجدد بیش از 400 تن از کشته شدگان نسل‌کشی شهر سربنیتسا اعلام شد.در جریان این نسل‌کشی بیش از هفت هزار و 500 مرد مسلمان  که تحت حفاظت نیروهای حافظ صلح هلندی بودند در جولای سال 1995 قتل‌عام شدند. این بدترین جنایت در اروپا پس از جنگ جهانی دوم است.

از کاراجیچ به عنوان متهم اول جنایت جنگی در بوسنی یاد می‌شود.با این حال وی بارها اعلام کرده است که در دوران جنگ بالکان برای تحقق صلح و آتش بس تلاش کرده و نیروهای تحت کنترل خود را به صلح فرا خوانده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها