امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23772
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصر امروز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری تظاهرات اردوگاه مخالفان و موافقان محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصر امروز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری تظاهرات اردوگاه مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر و دولت انتقالی جدید این کشور است.

ارتش مصر محمد مرسی را هفته گذشته خلع و عدلی محمود منصور را به ریاست جمهوری موقت این کشور انتخاب کرد که وی نیز اعلامیه قانون اساسی را صادر و الببلاوی را به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت کرد.

گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی وابسته به آن است، قدرت جدید روی کار آمده در مصر را به رسمیت نشناخته و سرنگونی مرسی را کودتا توصیف و هرگونه همکاری با آن را رد کرده است.

از زمان برکناری مرسی، مخالفان و موافقان با حضور در خیابانها به اعتراض و ضد و خورد با یکدیگر پرداخته اند و موافقان مرسی به طور مشخص در میدان رابعه العدویه و مخالفانش در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کرده اند.

در این ضدوخوردها تاکنون دهها نفر کشت و صدها نفر دیگر زخمی شده اند.

امروز جمعه نیز اردوگاه مخالفان و موافقان بار دیگر از هواداران خود دعوت کرده اند که به خیابانها بیایند.

هواداران مصری و مخالفاش روز پنجشنبه برای برگزاری تظاهرات در اولین جمعه ماه مبارک رمضان فراخوان دادند.

درحالی که موافقان و طرفداران سرنگونی مرسی خواهان برگزاری تظاهرات بعد از مراسم افطار در میدان التحریر شده اند، طرفدارانش بر تحصن نامحدود خود از چهارشنبه گذشته جلوی مسجد رابعه العدویه در شهر قاهره تاکید دارند.

این نگرانی وجود دارد که سناریوی خشونت بار دیگر با توجه به ضدو خوردهای خونین روزهای گذشته تکرار شود و حکم بازداشت و احضار محمد بدیع رهبر و سایر مسئولان ارشد اخوان المسلمین به اتهام تحریک به اقدامات خشونت آمیز نیز مزید بر علت شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها