امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23773
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «سولار ورلد»، کارگران و کارمندان معترض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت یونان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «سولار ورلد»، کارگران و کارمندان معترض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت یونان روز گذشته با تجمع در یکی از میادین اصلی شهر آتن علیه تشدید سیاست ریاضت اقتصادی و تعدیل یا اخراج نیروی انسانی ادارات  شعار دادند.

شهروندان یونانی به دعوت اتحادیه‌های کارگری در این تظاهرات شرکت کرده بودند و سران اتحادیه‌ها در برابر دیگر شرکت‌کنندگان حرکت می‌کردند و با در دست داشتن پرچم و سر دادن شعارهایی علیه اتحادیه اروپا، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول موسوم به تروئیکا اعتراض خود را به وضعیت اقتصادی موجود اعلام کردند معترضان سپس با تجمع در مقابل وزارت اصلاحات اداری یونان، مخالفت خود را با سیاست دولت در قبال تعدیل و اخراج کارکنان دولتی اعلام کردند.

دولت یونان تغییر شغل 12 هزار و 500 تن از کارکنان بخش دولتی را برنامه‌ریزی کرده است. همچنین تعدیل حدود 15 هزار تن از کارکنان بخش عمومی تا پایان سال 2014 در دستور کار دولت قرار دارد.

این در حالی است که نرخ بیکاری در یونان طی ماه آوریل به 26.9 درصد رسیده که از سال 2006 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها