امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23775
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه معاریو نوشت: حاکمان مصر از اسرائیل خواسته اند که قرارداد کمپ دیوید به منظور اجرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه معاریو نوشت: حاکمان مصر از اسرائیل خواسته اند که قرارداد کمپ دیوید به منظور اجرای عملیات نظامی گسترده نیروهای مسلح مصر در منطقه سینای این کشور به حالت تعلیق در آید.

این روزنامه افزود: ارتش مصر قصد دارد هزاران سرباز را به منظور "سرکوب تهدید تروریستی ناشی از عناصر القاعده " به منطقه سینا اعزام کند و پیش بینی می شود که عملیات نظامی در روزهای آینده آغاز شود.

معاریو به نقل از منابع اسرائیلی نوشت: تل آویو با این درخواست موافقت خواهد کرد و واشنگتن با آن مخالف نیست.

منطقه سینای مصر اخیرا شاهد حملات به مراکز پلیس و ارتش مصر بوده است که تاکنون دستکم سه نیروی نظامی کشته و تعدادی زخمی شده اند.

ارتش مصر براساس قرارداد کمپ دیوید با اسرائیل اجازه حضور گسترده در بخش های از منطقه سینای این کشور ندارد و هرگونه حضورش باید با موافقت اسرائیل باشد.

یک منبع نظامی اسرائیلی گفت: بازگشت امنیت به سینا به سود ما است و هیچ قصدی برای بستن دستهای ارتش مصر در پاکسازی منطقه از تروریست های خطرناک نداریم.

پایگاه دبکا نزدیک به سازمان جاسوسی اسرائیل نیز نوشت: کابینه اسرائیل چراغ سبز را به ارتش مصر برای اجرای عملیات علیه گروههای مسلح در سینا داده است.

این پایگاه به نقل از منابع نظامی اسرائیل آورده است: ارتش مصر حضور نیروهایش در سینا را تقویت کرده و کار انتقال اکثر نیروهای نظامی خود در شهرهای واقع در مجاورت کانال سوئز از جمله پورت سعید و اسماعیلیه به داخل سینا را آغاز کرده است.

این منابع همچنین گفتند: ارتش اسرائیل حضورش در مرز با مصر بویژه در شهر ایلات را تقویت کرده است و ارتش اسرائیل همچنین حالت آماده باش کامل را در این شهر از ترس اجرای عملیات مسلحانه علیه اهداف اسرائیلی در نزدیک مرز با مصر اعلام کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها