امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23778
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی مدعی شده است که قطر با شکست اسلام‌گرایان در مصر (اخوان‌المسلمین)، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی مدعی شده است که قطر با شکست اسلام‌گرایان در مصر (اخوان‌المسلمین)، در عرصه دیپلماتیک از عربستان سعودی شکست خورده است.

ضعف در دیپلماسی منطقه‌ای قطر در شرایطی رخ می‌دهد که «حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قدرتمند این کشور به‌شکل غیرقابل پیش‌بینی از قدرت کناره گرفت و پسرش تمیم، جای وی را گرفت.

این گزارش مدعی است که قطر توانسته بود با توجه به تاخیر در ورود دیپلماسی قدرتمند عربستان پس از انقلاب‌های عربی به عرصه مسائل منطقه‌ای، خود را به‌عنوان یک بازیگر اصلی در منطقه نشان دهد اما با ورود جدی عربستان به معادلات منطقه‌ای، فضا را از دست داد.

این گزارش برکناری محمد مرسی از قدرت و انتخاب «احمد الجربا» به ریاست شورای ملی سوریه را نشانه این شکست دانسته و از الجربا به عنوان شخصیتی نزدیک به عربستان سعودی یاد  کرده است.

نشریه اماراتی نشنال نیز از سیاست منطقه‌ای قطر به‌عنوان سیاستی شکت‌خورده یاد می‌کند که در لیبی، سوریه و مصر بازی را باخته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها