امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2378
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 257
مهدی فکور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تعمیرات و اورهال چاه‌های نفتی و گازی شرکت نفت ...

مهدی فکور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تعمیرات و اورهال چاه‌های نفتی و گازی شرکت نفت مناطق مرکزی با هماهنگی مدیریت نظارت بر تولید، نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود،گفت: هر ساله تمام تأسیسات این شرکت در زمانی که میزان مصرف گاز در کشور پایین است انجام می‌شود تا آمادگی برای تولید در فصل زمستان افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده نیز قرار است تعمیرات و اورهال چاه‌های این شرکت تا شهریور ماه به پایان برسد و از شهریور ماه به بعد هیچ اورهالی نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در سال گذشته در پنج ماه اول سال توانستیم 750 میلیون مترمکعب گاز را بیش از برنامه تولید کنیم و هم‌‌اکنون نیز تولید گاز در این شرکت تنها در فروردین ماه یک میلیارد مترمکعب بیش از برنامه بود هاست.

فکور با اشاره به ضریب بازیافت میادین گازی این شرکت گفت: هر میدان ضریب بازیافت خاص خودش را دارد و اینگونه نیست که بتواند یک ضریب بازیافت برای شرکت اعلام کند به عنوان مثال در میدان گازی وراوی ضریب بازیافت گاز 92 درصد است که یک رکورد در تولید گاز محسوب می‌شود.

فکور ادامه داد: ضریب بازیافت در میدان نار نیز هم‌اکنون 82 درصد است که با برنامه‌ریزی انجام شده می‌توان ضریب بازیافت گاز را افزایش داد.

وی در پایان با اشاره به ضریب بازیافت میادین نفتی این شرکت گفت: این شرکت دارای میادین نفتی بسیار کوچکی است اما به عنوان مثال می‌‌توان گفت: ضریب بازیافت میدان نفتی چشمه خوش هم‌اکنون 65 درصد است که براساس برنامه پنجم باید ضریب بازیافت یک درصد افزایش یابد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها