امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23799
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نظامیان آفریقای جنوبی و آمریکا برای افزایش آمادگی های رزمی خود به منظور مداخله احتمالی در یک کشور بی ثبات، ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نظامیان آفریقای جنوبی و آمریکا برای افزایش آمادگی های رزمی خود به منظور مداخله احتمالی در یک کشور بی ثبات، رزمایش مشترک برگزار خواهند کرد.

این رزمایش با نام «پیمان مشترک 13» یک رزمایش مشترک صلحبانی و بشر دوستانه خوانده شده است.

یک فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی اعلام کرد: در این رزمایش که 24 جولای آغاز و تا اگوست ادامه خواهد داشت، بخش های سه گانه نیروی دفاع ملی آفریقا شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: پنج هزار نیروی زمینی، هوایی و دریایی  آفریقای جنوبی به اضافه واحدهای پزشکی در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

این فرمانده آفریقای جنوبی گفت: هدف ما از این رزمایش ، دخالت برای حمایت بشردوستانه از یک کشور بی ثبات است، اوضاعی که اکنون در بیشتر کشورهای جهان به ویژه در قاره افریقا وجود دارد.

از سوی دیگر رئیس سابق اتحادیه جوانان کنگره ملی آفریقا از تصمیم خود برای تشکیل حزب سیاسی جدید خبر داد.

«جولیوس مالما » از اعضای ارشد سابق در کنگره ملی آفریقا و رئیس اتحادیه جوانان این کنگره که از مدافعان سرسخت مبارزه با فقر و گرسنگی در آفریقا است، فوریه گذشته به اتهام فساد مالی و پولشویی از  حزب کنگره اخراج شد.

وی اکنون از تصمیم خود برای تشکیل حزب سیاسی جدید با عنوان « مبارزان آزادی اقتصادی موسوم به ایی اف اف » و با هدف به چالش کشیدن حزب کنگره ملی آفریقا و ایجاد اصلاحات گسترده در آفریقای جنوبی خبر می دهد.

این حزب سیاسی چپ گرا هدف اصلی خود را مبارزه با زمین خواری و تلاش برای ملی کردن معادن اعلام و تاکید کرده است که خود را برای رقابت در انتخابات سال آینده آماده می کند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار