امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2381
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از (سنا)، امیر هامونی، مدیر عامل شرکت فرابورس ایران درباره برنامه سال 92 این شرکت گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از (سنا)، امیر هامونی، مدیر عامل شرکت فرابورس ایران درباره برنامه سال 92 این شرکت گفت: پذیرش و عرضه شرکت‌ها نیز مثل سال گذشته از برنامه های فرابورس است، از این رو، در بودجه شرکت، عرضه اولیه 14 شرکت پیش بینی شده است.
وی همچنین در خصوص بازار پایه فرابورس نیز به آمادگی ساز و کارهای این بازار برای اجرای معاملات توافقی اشاره کرد و افزود: مجوز سازمان بورس در این خصوص اخذ شده و بحث فنی هم آماده است، اما اجرایی شدن معاملات توافقی زمانبر است و فرآیند آن ساز و کاری دارد که در حال انجام است.
هامونی در پاسخ به سوالی مبنی بر نمادهای متوقف فرابورس نیز گفت: در خصوص نمادهای پالایشگاه تهران، نفت ایرانول، پالایشگاه شیراز و پالایشگاه لاوان منتظر ارائه گزارش حسابرسی شده شرکت‌ها برای بازگشایی هستیم و مشکل خاصی وجود ندارد. در صورتی که تاییده حسابرس ارسال شود، این نمادها ظرف یکی، دو هفته آینده بازگشایی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت فرابورس مهمترین دلیل توقف طولانی مدت این نمادها را ریسک های مرتبط بر آنها و جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران خرد اعلام کرد.
وی در ادامه به توقف نمادهای بانکی اشاره کرد و گفت: بانک آینده پس از پذیره نویسی، مجوز فعالیت خود را به طور رسمی به بورس ارسال کرده است و به زودی نماد آن بازگشایی خواهد شد، تا حقوق سهامداران بانک تات، در این بانک حفظ شود.
مدیر عامل شرکت فرابورس درباره وضعیت سهامداران بانک آرین نیز گفت: بر اساس آخرین تصمیم‌ها این نماد قرار است، در بازار پایه درج شود و معاملات آن بازارسازی شود. البته با لغو مجوز فعالیت این طرح به تعویق افتاد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این با توجه به اینکه افزایش سرمایه بانک آرین لغو شده باید وجوه حق تقدم‌های استفاده نشده به شرکت بازگردانده شود تا شرکت آن وجوه را به سهامداران جزء که سهام خریداری کرده‌اند، بدهد.
هامونی با اشاره به اینکه اعتراض این بانک درباره لغو مجوز آن تا پایان اردیبهشت ماه تعیین تکلیف خواهد شد، تصریح کرد: در ان صورت می‌توانیم در خصوص وضعیت سهامداران خرد آن و بازگشت وجوه به آنها اقدام کرد.
مدیر عامل شرکت فرابورس درباره سرمایه گذارانی که در پذیره نویسی بانک آریا شرکت کردند، نیز گفت: وضعیت سهامداران این بانک نیز به رای قاضی بستگی دارد و فعلا هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.
این مقام مسول تاکید کرد: شرکت فرابورس از اولین شرکت‌هایی است که آیین نامه حاکمیت شرکتی را تصویب و اجرایی کرد و کمیته‌های مربوط به آن راه اندازی و مشخص شدند.
به گفته وی حاکمیت شرکتی مسولیت های هیات مدیره را شفاف می کند و باعث کاهش ریسک بازار سرمایه با کنترل دقیق عملکرد شرکت‌ها می‌شود.
هامونی در ادامه تاکید کرد: حاکیمت شرکتی باعث می‌شود، حقوق سرمایه‌گذاران خرد حفظ شود و اعضای هیات مدیره شرکت ها با کنترل بیشتری مواجه شوند.
وی در از انتشار شاخص کل فرابورس ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت: مبنای محاسبه این شاخص مانند شاخص قیمت و بازده نقدی در بورس اوراق بهادار است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها