امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23813
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 100
 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «از خط تا خط» مجموعه آثار طراحی، گرافیکی و نقاشی خط مهدی سعیدی از ...

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «از خط تا خط» مجموعه آثار طراحی، گرافیکی و نقاشی خط مهدی سعیدی از سوی انتشارات کتاب آبان روانه بازار نشر شد.

این کتاب در سه بخش تالیف شده است؛ بخش نخست شامل آثاری با الهام از خوشنویسی ایرانی و بخش دوم و سوم شامل آثاری بر اساس دو نوع طراحی حروف ابداعی با عناوین «فارسی مدرن 1» و «فارسی مدرن 2» تنظیم شده است.

این کتاب منتخبی از مجموعه آثار نقاشی‌خط و طراحی گرافیک سعیدی در 14 سال گذشته است.

برای این کتاب پنج نفر از اساتید دنیا در حوزه هنرهای تجسمی مانند «آلن لوکرنک» از فرانسه، «رنه ونر» و «نیکلاس تراکسلر» از سوییس، «یوجی ساتو» از ژاپن و «آیدین آغداشلو» از ایران، مقدمه نوشته‌اند.

«از خط تا خط» مجموعه آثار طراحی، گرافیکی و نقاشی‌خط، مهدی سعیدی با شمارگان دو هزار نسخه، 384 صفحه و بهای 70 هزار تومان از سوی انتشارات کتاب آبان روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

به گزارش فارس، مهدی سعیدی یکی از طراحان برجسته گرافیک ایران و در سطح بین المللی است. شالوده آثار او شالوده طراحی در بسیاری از شاخه های گرافیک به خصوص برای کسانی مه از خطوط فارسی و عربی به عنوان زبان اصلی استفاده می‌کنند، شده است.

وی هم‌اکنون در دانشگاه سوره تهران به تدریس اشتغال دارد. از مجموعه آثار وی تاکنون 256 نمایشگاه‌ بین‌المللی در ایران و سایر نقاط جهان چون آمریکا، ایتالیا، فرانسه، ژاپن، چین، روسیه، بلژیک و دیگر کشورها برپا شده است.

همچنین آثاری از این هنرمند ایرانی در موزه‌های تویاما، موزه ورشو و موزه‌هایی در فنلاند و سوییس و... وجود دارد. جایزه بزرگ دوسالانه تایوان، کلورادو، جایزه بزرگ دوسالانه اوزاکای ژاپن، جایزه اول پوسترهای سیاسی – اجتماعی لهستان و چند جشنواره دیگر از جمله موفقیت‌های سعیدی در حوزه گرافیک است. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها