امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23817
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 105
رئیس جامع صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران و عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی 19 تیر صنوف قانونی خانه سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان ...

رئیس جامع صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران و عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی 19 تیر صنوف قانونی خانه سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص سه ایراد خانه سینما به این مجمع قانونی گفت: در مورد غیر قانونی بودن حضور آقای کاسه‌ساز در هیئت مدیره باید بگویم که هیئت نظارت حاضر در مجمع عمومی یک هیئت نظارت استثنایی بود چرا که به هیچ عنوان در اساسنامه خانه سینما صحبتی مبنی بر هئیت نظارت مطرح نشده است و ما تنها برای احترام به درخواست رئیس سازمان سینمایی با این موضوع موافقت کردیم.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه از طرف وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی آقای مهدی صباغ‌زاده به عنوان ناظر ارشاد در مجمع عمومی حاضر بود اما به دلیل اینکه در اساسنامه خانه سینما چیزی به عنوان هیئت نظارت ذکر نشده است حضور آقای کاسه‌ساز در مجمع و انتخابات هیئت مدیره بلامانع بود و انتخاب وی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره کاملا قانونی است.

هاشمی در ادامه در خصوص بیانیه انجمن‌های چهره‌پردازان و جلو‌ه‌های ویژه مبنی بر عدم حضور نماینده این دو صنف در مجمع عمومی گفت: آقای بیژن محتشم یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن چهره‌ پردازان هستند که برای حضور در مجمع عمومی نیازی به مجوزی از هیچ کسی نداشتند بنابراین وی به عنوان یکی از اعضای صنف انجمن چهره‌پردازان درمجمع عمومی خانه سینما شرکت کرد. همچنین انتخاب وی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره خانه سینما کاملا قانونی بوده است.

وی ادامه داد: در طی چند روز گذشته تماس‌های مکرری از سوی خانه سینما به اعضای صنوف مختلف گرفته شد تا آنها رابرای شرکت در مجمع عمومی تحت فشار بگذارند که براساس همین فشارها و تهدیدها خانم مهین نویدی در مجمع عمومی حضور پیدا نکردند.

رئیس جامع صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران همچنین در خصوص بیانیه انجمن جلوه‌های ویژه اظهارداشت: ازسوی انجمن جلوه‌های ویژه 4 نفر در مجمع عمومی شرکت داشتند که یک نفر از اعضای هیئت موسس این صنف و سه نفر از اعضای شورای مرکزی انجمن چهره‌پردازان بودند، بنابراین این نکته که از سوی انجمن چهره پردازان نماینده‌ای در مجموع عمومی حضور نداشته است کاملا غیر واقعی و کذب است.

هاشمی خاطر نشان کرد: تمامی این اتفاقات به این دلیل رخ داده است و خانه سینما می‌خواهد کلیات مجمع عمومی 19 تیر را زیر سوال ببرد که افراد حاضر در مجمع عمومی از سوی خانه سینما معرفی نشده بودند درحالی که ما خانه سینمای قبلی را به رسمیت نمی‌شناسیم و متاسفانه برخی از رسانه‌های زرد که جایگاهی در سینمای ایران ندارند به این افراد کمک می‌کنند تا به تهدیدهای خود ادامه دهند.

وی همچنین در خاتمه در پاسخ به این سوال که از سوی خانه سینما عنوان شده منعی برای فعالیت دوباره ندارند و می‌توانند فعالیت خود رااز سر بگیرند و واکنش شما در این ارتباط چیست، به فارس گفت: این افراد فعالیت غیر قانونی دارند و هیچ اقدامی برای قانونی شدن انجام ندادند بنابراین اگر تصمیم بگیرند به عنوان نمایندگان غیر قانونی درب خانه سینما را باز کنند بر اساس قانون از وزارت ارشاد درخواست می‌خوانیم تا درب خانه سینما به نفع صنوف قانونی سینمای ایران پلمپ شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها