امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23835
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 56
مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مصوبات جلسه توسعه کشاورزی استان تهران اظهار داشت: 7 هزار و 300 هکتار از اراضی جنوب ری حدحافصل ...

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مصوبات جلسه توسعه کشاورزی استان تهران اظهار داشت: 7 هزار و 300 هکتار از اراضی جنوب ری حدحافصل فشافویه تا حسن‌آباد در طرح توسعه کشاورزی استان تهران به تصویب رسید که از طریق تعاونی‌ها و شرکت‌های زراعی و در صورت تأمین آب و وام مورد نیاز برای بهره‌برداران، تحت کشت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اولویت کشت در این 7300 هکتار باغات پسته است و در نقاطی که مستعد الگوی کشت دیگری نیز باشد در این باره تصمیم‌گیری می‌شود.

تمدن خاطرنشان کرد: برای کشت باغات پسته قریب به 340 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای آماده‌سازی و انتقال آب صورت گرفته است و متناسب با تعداد بهره‌برداران این اراضی زیر کشت می‌رود و از طریق بانک کشاورزی استان تهران نیز وام با 7 درصد اعطا می‌شود.

وی بیان داشت: طرح دیگری در خصوص انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران و در راستای اجرای خط دوم انتقال آب به طول 34 کیلومتر به دشت‌های ورامین، پیشوا، پاک دشت، شهرری و قرچک به تصویب رسید که برای این پروژه‌ها نیز از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت شده است که تاکنون از 21 شرکت سرمایه‌گذار 12 شرکت مجاز به شرکت در مناقصه شدند.

تمدن افزود: پیش‌بینی می‌شود خط دوم انتقال آب از محل تصفیه‌خانه جنوب تهران دو سال به طول بیانجامد.

استاندار تهران درباره تولید بچه‌ ماهی در شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: طرح دیگری در خصوص تولید تخم چشم‌زده که پایه تولید بچه‌ماهی است به تصویب رسید که سرمایه‌گذار آن نیز مشخص شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با انتقال ارز تخم چشم زده وارد کشور می‌شود که با اجرای این طرح دیگر نیاز به واردات آن نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار