امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23836
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل نزدیک به یک سوم بزرگسالان مکزیکی (33 درصد) در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل نزدیک به یک سوم بزرگسالان مکزیکی (33 درصد) در مقایسه با 31.8 درصد مردم آمریکا دچار چاقی هستند.

کشورهای دیگری نیز مانند مصر با 34.6 درصد و کویت با 42.8 درصد و جزایر نائورو در میکرونزی با 71.1 درصد نیز از میزان بالایی چاقی برخوردار هستند.

کارشناسان معتقدند ریشه این مشکل در مکزیک تغییر الگوی غذایی است. کاتیا گراتسیا کارشناس تغذیه و محقق گروه قدرت مصرف کنندگان می گوید: یک عامل این است که مکزیکی‌ها نوشابه های بیشتری را نسبت به سایر کشورهای جهانی مصرف می‌کنند.

وی افزود: مکزیکی‌ها به شدت آرد تصفیه شده، شکر و غذاهای پر انرژی مصرف می‌کنند. آنها رژیم‌های غذایی سنتی خود را که سرشار از فیبر و ویتامین بوده‌اند کنار گذاشته‌اند.

آمار فائو در اوایل ماه ژوئن منتشر شده و چاقی در افراد بالای 20 سال را بررسی کرده است. در کنار مصر، کویت نائورو و تعدادی از جزایر مانند ساموئا و تونگا هم بالاتر از مکزیک قرار دارند.

آمار مکزیک در حالی نگران کننده است که این کشور هنوز هم در حال مبارزه با سوء تغذیه است. تعداد زیادی از کودکان مکزیکی در روستاهای فقیر و مناطق دور افتاده با سوء تغذیه و کمبود وزن روبرو هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها