امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23838
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 60
حسین یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تصویب نظام جامع رسانه‌ای، اظهار داشت: نظام جامع مطبوعات قرار بود در مجلس شورای ...

حسین یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تصویب نظام جامع رسانه‌ای، اظهار داشت: نظام جامع مطبوعات قرار بود در مجلس شورای اسلامی بررسی و در نهایت به تصویب برسد اما در طول عمر دولت نهم و دهم این مهم تحقق نیافت.

مدیرمسئول روزنامه تفاهم ضمن ابراز امیدواری درباره به تصویب رسیدن نظام جامع رسانه‌ای در دولت یازدهم، افزود: به دنبال تحقق این امر صدور مجوز و رسیدگی به مسائل صنفی و همچنین جرایم مطبوعات به صنف مطبوعات واگذار می‌شود.

وی یادآور شد: تا زمانی که قانون در مجلس بررسی و تصویب نشود نمی‌تواند انتظار داشت که مشکلات مطبوعات مرتفع شود.

یحیایی اضافه کرد: چنانچه نظام جامع قانون مطبوعات در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد بسیاری از گره‌های مشکلات مطبوعات و سایر رسانه‌ها باز می‌شود.

وی متذکر شد: کمیسیون فرهنگی خانه ملت نیز باید بر روند تحقق این مهم تسریع ببخشد.

این فعال رسانه‌ای درباره دوام و بقا مطبوعات داخلی بیان داشت: رسانه‌های مکتوب در کشور از دوام و بقای خوبی برخوردارند به عنوان نمونه می‌توان به روزنامه‌های کیهان و اطلاعات اشاره کرد که بیش از نیم قرن سابقه دارند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از 4000 نشریه در کشور اعم از روزنامه، ‌ماهنامه، فصلنامه، گاهنمامه و غیره مجوز دارند، ‌ابراز داشت: این در حالی است که هم‌اکنون بررسی تقاضاها برای اخذ مجوز در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به روز شده است و رشد کمی مطبوعات با پیشرفت قابل توجهی روبرو کرده است.

یحیایی ادامه داد: با توجه به رشد فرهنگی که بعد از انقلاب اسلامی در کشور به وجود آمد، نشریات نیز متعاقب آن از رشد کیفی مناسبی برخوردار شدند. 

وی خاطرنشان کرد: البته یک سری نقاط ضعف وجود دارد که امیدواریم مدیران رسانه‌‌ها و مسئولان مربوطه از جمله اعضای کمیسیون فرهنگی در جهت رفع آن توجه لازم را مبذول کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها