امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23848
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد امروز درباره وقوع جنگ داخلی در عراق به علت افزایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد امروز درباره وقوع جنگ داخلی در عراق به علت افزایش موج خشونت‌ها در این کشور هشدار داد و حوادث خشونت بار اخیر را خطرناکتر از حوادث انتقامجویانه‌ای دانست که در سال 2007 میلادی در این کشور روی داد.

فرانسیسکو موتا فرستاده سازمان ملل در امر حقوق بشر در عراق درگفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: عراق بر سر دو راهی قرار دارد اما تاکنون نمی توانم بگویم ما در جنگی داخلی به سر می‌بریم اما آمارها نگران کننده است.

وی افزود: اختلافات سیاسی در کشور و ناکامی‌ها در دستیابی به راه حل به همراه نبود دیدگاهی ملی از سوی بسیاری از سیاستمداران و تاثیرپذیریها از منطقه و سوریه به همراه قدرتهای بانفوذ دیگر، همه و همه تاثیر خود را در برهم خوردن اوضاع عراق می گذارد.

موتا گفت: کشمکش طائفه ای خشونت در کشور را افزایش می دهد به گونه ای که به میانگینی رسیده است که می توانم بگویم خطرناکتر از حوادث انتقام جویانه سال 2007 میلادی است و حتی دولت اهتمامی به محاسبه شمار کشته ها نمی‌کند.

وی گفت: بسیاری از گروه‌های تندرو درحال اکسیژن گرفتن در سایه حوادث سوریه هستند و هر اندازه انسان بیشتری در عراق به قتل می رسد به همان اندازه واکنش های معکوس افزایش یافته و کنترل خشونت ها دشوارتر می شود و اگر تلفات با این روند افزایش یابد از 5 هزار قربانی در آخر سال جاری میلادی فراتر خواهد رفت و آمارهای سال 2008 میلادی را در خاطر ما زنده خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها