امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23849
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «مورگان چانگرای» نخست وزیر زیمبابوه با ارسال نامه ای اعتراض آمیز به جامعه توسعه جنوب آفریقا (سادک) ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «مورگان چانگرای» نخست وزیر زیمبابوه با ارسال نامه ای اعتراض آمیز به جامعه توسعه جنوب آفریقا (سادک) تصمیم اخیر رابرت موگابه مبنی بر برگزاری انتخابات در سی و یکم ژوئیه را غیرقانونی خواند.

تندای بیتی، وزیر دارایی زیمبابوه و دبیرکل «جنبش برای تغییرات دموکراتیک گفت: ما با ارسال نامه ای به سادک به تصمیم یکجانبه اخیر رئیس جمهور مبنی بر برگزاری انتخابات در پایان ژوئیه، اعتراض کردیم زیرا در شرایطی که هنوز تلاش ها برای ایجاد اصلاحات به نتیجه نرسیده، تصمیم رابرت موگابه برای برگزاری انتخابات، غیرقانونی است.

سران کشورهای جنوب آفریقا در نشست فوق العاده خود در اواسط ژوئن در ماپوتو، از رابرت موگابه خواستند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زیمبابوه را که برای سی و یکم ژوئیه تعیین کرده است، به تعویق بیندازد تا اینکه اصلاحات مربوط به فعالیت رسانه ها، نیروهای امنیتی و پلیس زیمبابوه تصویب و به اجرا گذاشته شود و فهرست های انتخاباتی نیز نهایی شود.

رسانه های گروهی، نیروهای امنیتی و پلیس زیمبابوه تحت کنترل رئیس جمهور این کشور قرار دارند اما مخالفان خواستار ایجاد اصلاحاتی ساختاری در این باره هستند.

از سوی دیگر رابرت موگابه رئیس جمهور 89 ساله زیمبابوه با برگزاری همایشی در بیرون هراره، پایتخت زیمبابوه، مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرد.

هزاران نفر از طرفداران حزب حاکم زانو پی اف  در این همایش حضور داشتند.

انتخابات سراسری زیمبابوه در سی و یکم ژوئیه برگزار می شود و اگر حزب موگابه اکثریت آراء را کسب کند تقسیم قدرت با رقیب وی، یعنی مورگان چانگرای نخست وزیر کنونی زیمبابوه منحل خواهد بود.

موگابه از زمان استقلال زیمبابوه از انگلیس در سال 1980 رئیس جمهور این کشور بوده است.

احزاب سیاسی زیمبابوه وعده اشتغالزایی، بهبود خدمات بهداشت عمومی و آموزشی را در این مبارزات انتخاباتی داده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار