امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2385
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار فارس، غلامرضا کابیت نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار فارس، غلامرضا کابیت نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علی اظهار داشت: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی که قله و ترجمان آن انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای شهر و روستا و قانون انتخابات سال 1392 است، انتظار می‌رود که همه مسئولان اجرایی و مردم به ندای ولی فقیه زمان پاسخ مثبت دهند.

وی افزود: بهتر آن است که مسئولان اجرایی کشور از سخنان دلسردکننده، تفرقه‌آمیز و مخالفت با وحدت بپرهیزید.

نایب رئیس کمیسیون آئین‌ نامه مجلس خاطرنشان کرد: از ملت ایران می‌خواهیم به فردی با نشاط، سرزنده، دارای انرژی مثبت، متعهد به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در انتخابات ریاست جمهوری رأی دهند، تا بتواند از عظمت و بزرگی ملت حفاظت کند.

کاتب تصریح کرد: همه ما سخنان امام (ره) را به یاد داریم که فرمودند «مجلس عصاره فضایل این ملت است» حال که ملت عزیز زیر بار تورم و گرانی کمرشان خم شده است، باید این دیدگاه در این مجلس تجلی پیدا کند و پاسخ مطالبات مردم داده شود.

وی با اشاره به بودجه سال 1392 ادامه داد: در شرایط اقتصادی کلان کشور در سال 1392 از حساسیت بسیار بالایی برخورداریم و اگر بخواهیم آهنگ تورم را کاهش و رشد اقتصادی را افزایش داده و از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعت نیز حمایت کنیم، هیچ راهی نداریم جز اینکه ارقام بودجه را بر اساس واقعیت و عملکرد سال 1391 به تصویب برسانیم.

نماینده گرمسار اضافه کرد: عملکرد بودجه سال 1391، 105 هزار میلیارد تومان بوده و آنچه که دولت امسال پیشنهاد داده، رقم 166 هزار میلیارد تومان است، یعنی نزدیک به 55 درصد افزایش و این نشان می‌دهد که این مسئله با واقعیت هماهنگی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون آئین‌نامه مجلس گفت: آنچه که می‌توان در بودجه و ارقام‌ سال 1391 برآورد کرد، صرفا رقمی نزدیک به 120 تا 130 هزار میلیارد تومان در بودجه عمومی است.

وی اضافه کرد: از کمیسیون تلفیق که در بحث هدفمندی یارانه‌ها اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را نداد صمیمانه تشکر می‌کنم و آنچه که کمیسیون تلفیق تصویب کرد رقم درآمد حامل‌های انرژی را از 120 هزار میلیارد تومان به 50 هزار میلیارد تومان رساند و این به معنای کمترین میزان نرخ رشد حامل‌های انرژی است.

کاتب در ادامه خطاب به رئیس ‌جمهور بیان داشت: مردم شریف، فهیم و وفادار به انقلاب شهرستان‌های گرمسار که زادگاه شماست، انتظار دارند که در سایه شعار عدالت‌محوری شما برای اجرای مصوبات سفرهای استانی به این مناطق توجه ‌می‌شد و در توزیع اعتبارات توسط استاندار رعایت عدالت صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: جناب آقای رئیس‌ جمهور خواسته‌های به حق مردم استان افتتاح آب شرب گرمسار، ایوانکی، بیمارستان گرمسار، جاده فیروز‌کوه به گرمسار و مترو گرمسار است که همچنان بی‌پاسخ مانده است.

نماینده گرمسار اضافه کرد: باید بدانید که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان، 48 پروژه نیمه تمام مانده، حال در طول این مدت باقیمانده مردم انتظار دارند که جبران عقب‌ماندگی صورت گیرد.

کاتب در پایان گفت: جناب آقای رئیس‌ جمهور برای افتتاح پروژه‌های استانی می‌توان به مردم گفت که پول نداریم، اما در حال حاضر که حدود 9 ماه است این شهرستان فرماندار ندارد و آیا می‌شود بگوییم که فرماندار نداریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها