امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23856
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، هزاران نفر از طرفداران مرسی از صبح امروز جمعه عزیمت به محل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، هزاران نفر از طرفداران مرسی از صبح امروز جمعه عزیمت به محل تحصن در میدان رابعه العدویه و النهضه را به منظور برگزاری تظاهرات گسترده با عنوان "جمعه پیشروی" آغاز کرده اند.

طرفداران مرسی از چهارشنبه شب در این دو محل در اعتراض به اقدام ارتش در سرنگونی دولت وی و بازداشت اعضای ارشد گروه اخوان المسلمین تحصن نامحدود کرده اند.

صلاح سلطان دبیرکل شورای عالی امور اسلامی قرار است خطبه امروز نمازجمعه در میدان النضهه را ایراد کند.

مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر امروز خود را برای زورآزمایی دیگری در خیابانهای سراسر این کشور آماده می کنند.

مصر امروز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری تظاهرات اردوگاه مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر و دولت انتقالی جدید این کشور است.

ارتش مصر محمد مرسی را هفته گذشته خلع و عدلی محمود منصور را به ریاست جمهوری موقت این کشور انتخاب کرد که وی نیز اعلامیه قانون اساسی را صادر و الببلاوی را به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت کرد.

گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی وابسته به آن است، قدرت جدید روی کار آمده در مصر را به رسمیت نشناخته و سرنگونی مرسی را کودتا توصیف و هرگونه همکاری با آن را رد کرده است.

از زمان برکناری مرسی، مخالفان و موافقان با حضور در خیابانها به اعتراض و ضد و خورد با یکدیگر پرداخته اند و موافقان مرسی به طور مشخص در میدان رابعه العدویه و مخالفانش در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کرده اند. در این ضدوخوردها تاکنون دهها نفر کشت و صدها نفر دیگر زخمی شده اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها