امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23859
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الاخبار، یک هفته قبل از وقوع انفجار تروریستی در بئر العبد، مقامات امنیتی لبنانی اطلاعاتی آمریکایی را دریافت کردند که ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الاخبار، یک هفته قبل از وقوع انفجار تروریستی در بئر العبد، مقامات امنیتی لبنانی اطلاعاتی آمریکایی را دریافت کردند که نشان می‌داد جریان القاعده دو بمب دست ساز بزرگ را آماده کرده است تا آنها را در ضاحیه بیروت منفجر کند، این سازمان جاسوسی اعلام کرد که القاعده آمادگی‌های خود برای هدف قرار دادن حزب‌الله لبنان و ارتش و دیپلمات‌های خارجی و روس و چینی در این کشور را آغاز کرده است.

در اولین گزارشی که مدیر بخش اطلاعات مرکزی آمریکا در لبنان آن را به مقامات امنیتی رسمی لبنان تحویل داد، اعلام شده بود که آمریکاییها اطلاعاتی به دست آورده‌اند که نشان می دهد یک گروه مرتبط با القاعده دو بمب دست ساز را آماده کرده است که وزن هر کدام از آنها تا 7 تن می‌رسد و قرار است این دو بمب در دو کامیون بزرگی کار گذاشته شوند.

بر اساس این اطلاعات اجرای این عملیات به تصمیم گروه های القاعده بستگی دارد که در سوریه فعال هستند، اما آمریکا اعلام کرد که این عملیات را عوامل انتحاری انجام خواهند داد.

در گزارش دوم سی آی ای آمده بود که القاعده بیش از 2 هزار کیلوگرم مواد منفجره وارد لبنان کرده است تا از آنها علیه اهدافی در ارتش و حزب الله و سفرای عربستان سعودی و کویت و همچنین دیپلمات های روس و چینی استفاده کند.

در گزارش سوم سازمان جاسوسی آمریکا اطلاعات تفصیلی از مسئول موشک باران های لبنان از داخل اراضی سوریه آمده واین گزارش نام شخص مرتبط با این حملات و برخی بیانیه های وی و همچنین برخی شماره تلفن‌هایی که وی استفاده می کند را نیز ذکر کرده است.

این فرد که بر اساس گزارش‌های آمریکایی یک فرد با تابعیت سوری است که رهبری یک گروه مسلح در ریف دمشق را بر عهده دارد و پیشتر در شمال لبنان فعالیت می‌کرده، سعی داشته تا 500 موشک به دست آورد تا آنها را در منطقه انبار کرده و در زمان‌های مناسب علیه اهدافی در بعلبک و اطراف آن استفاده کند.

به نوشته الاخبار این اطلاعات در دیدار امنیتی پنج شنبه هفته قبل که در کاخ بعبدا با حضور میشل سلیمان رئیس جمهور و نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور و فایز غصن وزیر دفاع و مروان شربل وزیر کشور و نقولا صحناوی وزیر ارتباطات برگزار شد، ‌مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار