امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23866
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 164
«علی نظیری‌فرد» دبیر دبیرخانه «هویت ما» در بخش ویژه دانشگاهی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ...

«علی نظیری‌فرد» دبیر دبیرخانه «هویت ما» در بخش ویژه دانشگاهی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اسلام، ایران، غرب و انقلاب اسلامی شخصیت‌های داستان زمانه ما هستند و هویت ما شخصیت اصلی این قصه است؛ قصه‌ای که ریشه در تقابل تاریخی حق و باطل داشته و به حادثه هبوط باز می‌گردد.

وی ادامه داد: هویت ملی مجموعه‌ای از عناصر و ارزش‌هایی است که بر احساس تعلق و کیستی یک جمع به یکدیگر دلالت می‌کنند و بی‌تردید موج سهمگین غربی‌سازی جهان تلاش دارد میان آرمان‌های مطلوب ملی و اسلامی و همچنین وضعیت موجود شکاف ایجاد کند؛ از این رو در اندیشه امام خمینی(ره)، ایران با انقلاب اسلامی بازگشتی به صراط مستقیم و عبور از بحران هویت دارد.

نظیری فرد با بیان اینکه قرآن در پی اعتلای هویت ما بوده و دین همیشه جرئی از هویت مطلوب در ایران است، تصریح کرد: دبیرخانه هویت ما با حمایت بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی و کاربردی فعالیت خود را از یک سال گذشته آغاز کرده و محور اصلی این دبیرخانه در ارتباط با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین تمدن نوین اسلامی است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه قرآن امسال با محوریت سبک زندگی قرآنی برگزار می‌شود، ادامه داد: نشست‌های بخش دانشگاهی با هماهنگی نمایشگاه انجام می‌شود و با توجه به شعار امسال نمایشگاه قرآن یعنی «سبک زندگی قرآنی» سعی کردیم نشست‌هایی متناسب با این موضوع برگزار کنیم.

نظیری‌فرد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص زندگی قرآنی، افزود: یکی از مجموعه‌هایی که سعی کرد پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در خراسان رضوی در ارتباط با سبک زندگی قرآنی وارد شده و مطالب محتوایی تولید کند، دبیرخانه هویت ما است که امسال با حضور در نمایشگاه قرآن و عرضه محصولات متنوع از جمله کتابچه، فلش‌کارت‌هایی با مضمون سبک زندگی در قرآن و نگرش انقلابی، در پی تبیین سبک زندگی قرآنی در جامعه است.
انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار