امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23868
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی افزایش قیمت کاغذ در سال 91 و تاثیرگذاری این مسئله بر حوزه نشر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی افزایش قیمت کاغذ در سال 91 و تاثیرگذاری این مسئله بر حوزه نشر کتاب، رهبر معظم انقلاب در دو سال پیاپی در بازدیدهای خود از نمایشگاه کتاب تهران، در پاسخ به گله ناشران درباره افزایش قیمت کاغذ راه‌حل آن را تولید داخلی این محصول دانستند و حتی در نشست با ناشران و فعالان نشر کاغذ را مسئله‌ای استراتژیک برای نظام جمهوری اسلامی دانستند.

در یکسال گذشته فارس پیگیری ویژه‌ای نیز برای حل معضل قیمت کاغذ و آسیب‌شناسی این مسئله داشت و در گزارش‌ها و مصاحبه‌های متعدد با فعالان نشر و کاغذ بر اتخاذ روشی مناسب در حوزه کاغذ تاکید داشت.

حال در سال جدید و با توجه به تثبیت نسبی قیمت کاغذ در کشور به نظر می‌رسد برای دچار نشدن به معضلات سابق، فعالان این حوزه معتقدند لازم است مراتبی اتخاذ شود تا مراحل تولید کاغذ در کشور به صورت جدی‌تری فعال شود و کارخانه‌های تولید کاغذ در کشور بتوانند با ظرفیتی بالاتر به فعالیت خود ادامه دهند.

در این راستا روز شنبه مورخه 22/04/1392 نشستی با عنوان «لزوم حمایت از تولید کاغذ در کشور و ‬ ‫تجهیز و راه اندازی کارخانه‌های داخلی‬» با حضور آقایان حمید قبادی مشاور سابق معاون فرهنگی‬، ‫علی اکبر تورانیان(عضو هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی‬)، ‫ابوالفضل روغنی مدیر عامل کارخانه کاغذ مازندران‬ و ‫نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران راس ساعت 10 در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها