امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23878
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شماری از فعالان جوان مغربی از تاسیس جنبش تمرد مغرب با هدف سرنگونی دولت عبدالاله بنکران در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شماری از فعالان جوان مغربی از تاسیس جنبش تمرد مغرب با هدف سرنگونی دولت عبدالاله بنکران در این کشور خبر دادند.

این جنبش از شهروندان مغربی خواست با برگزاری اعتراضات سراسری در هفدهم جولای خواستار سرنگونی دولت اسلام گرای عدالت و توسعه و تدوین قانون اساسی جدید این کشور شوند.

این فعالان وابسته به احزاب و جریان های چپ گرا تاکید کردند که هدفشان محدود به سرنگونی دولت عبدالاله بنکران است که جلوی پیشرفت کشور را گرفته است.

ابراهیم صافی، یکی از بنیانگذاران این جنبش گفت: خواسته ما روی کار آمدن نظام پادشاهی پارلمانی است به گونه ای که به ملت حق تعیین رهبران قوه مجریه از طریق انتخابات داده شود.

صافی ادامه داد: دولت کنونی مغرب که رهبری آن را از دو سال پیش  حزب اسلام گرای عدالت و توسعه برعهده دارد به رغم اینکه اختیارات قانونی در اختیار دارد اما در انجام وظیفه خود ناکارآمد بوده است.

حزب عدالت و توسعه مغرب در سال 2011 پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی که بر اساس اصلاحات جدید پیشنهادی از سوی پادشاه برگزار شد کابینه ائتلافی را تشکیل داد.

سعید ازوجاغ عضو دیگر جنبش تمرد در مغرب گفت: ما قول می دهیم که مردم مغرب با قدرت تمام برای براندازی دولت بنکران به خیابان ها بیایند این دولت خواسته های ملت را پاسخ نمی دهد.

جنبش تمرد مغرب نیز همچون جنبش 20 فوریه این کشور خواستار سرنگونی نظام و تشکیل دولت وفاق ملی و به دنبال آن اعلام بیانیه جدید قانون اساسی  و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام است.

دولت ائتلافی مغرب به رهبری حزب اسلام گرای عدالت و توسعه مغرب این روزها با استعفای شش تن از وزرای حزب استقلال شکننده است و در صورت تشدید اعتراضات مردمی در این کشور احتمال سرنگونی دولت بسیار زیاد است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها