امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23883
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، منابع بومی سوری تاکید کردند که کتاب فروشی ولید عبدالسلام در روستای «الدانا» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، منابع بومی سوری تاکید کردند که کتاب فروشی ولید عبدالسلام در روستای «الدانا» در ریف ادلب واقع در شمال سوریه از سوی چند تروریست مسلح مورد حمله قرار گرفت و در جریان آن کتاب های نزار قبانی شاعر سوری به آتش کشیده شد.

این منابع افزودند: یک فرد مسلح به نام ابوعمر الکویتی به همراه هفت تن دیگر از اعضای یک گروه تروریستی مسلح، به کتاب فروشی عبدالسلام حمله و او را با تهدید به قطع سر، مجبور کردند تمام دیوان های نزار قبانی را به آتش کشیده و تهدید کردند از این پس فروش کتاب های او نیز ممنوع است.

یک منبع بومی از روستادی الدانا در این باره گفت: الکویتی با لهجه فصیح عربی فریاد می کشید «آیا نمی دانی که نزار قبانی به خداوند و پیامبر ایمان ندارد؟»

محاصره چند ماهه روستای الدانا

این در حالی است که گروههای مسلح از چند ماه پیش روستای الدانا در ریف ادلب را به محاصره در آورده وبا اعضای گروه موسوم به «دولت اسلامی در شام و عراق» وابسته به القاعده ، سخت اختلاف پیدا کرده اند.

گروههای مسلح پیش از این به بهانه اینکه شعرا، کافر و شعر حرام است،  سر مجسمه ابوالعلا المعری شاعر عرب را از تن جدا کرده و مجسمه ابوتمام الطائی را نیز منفجر کردند و به این ترتیب به عمد در حال نابودی میراث فرهنگی سوریه در چارچوب نقشه ای از پیش طراحی شده هستند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار