امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23887
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 183
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه فارین پالیسی در گزارشی نوشت: جنگ داخلی سوریه که تا کنون بیش از یکصد هزار کشته برجا ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه فارین پالیسی در گزارشی نوشت: جنگ داخلی سوریه که تا کنون بیش از یکصد هزار کشته برجا گذاشته است باعث شده است که جیمی کارتر رئیس جمهور پیشین آمریکا یک نماینده ویژه از موسسه خود به سوریه اعزام کند تا با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و مخالفان برای یافتن راه حلی میانه مذاکره کند.

این درحالیست که رهبران مخالفان از این مساله چندان خوشحال نیستند. رهبران گروههای مخالف سوریه معتقدند که اعزام یک نماینده از طرف رئیس جمهور پیشین آمریکا این پیام اشتباه را به بشار اسد می‌فرستد که آمریکا به دنبال مصالحه با رژیم اسد است نه براندازی وی.

اما بنیاد کارتر می‌گوید که اقدامات آنها کاملا مستقل از دولت کاخ سفید است و هیچ ارتباطی به سیاستهای آمریکا ندارد. بنیاد کارتر می‌خواهد که همه نیروهای خارجی از جمله خود آمریکا دست از ارسال سلاح به داخل سوریه بردارند.

براساس این گزارش، روز 28 جولای قرار است «حریر بالیان» رئیس برنامه حل بحران بنیاد کارتر و «ناتان استوک» معاون این برنامه به سوریه سفر کنند و با مخالفان دولت بشار اسد و گروههای وفادار به او گفت‌وگو و مذاکره کنند.

این ماموریت تا روز 9 اوت به طول خواهد انجامید.

بالیان در این زمینه گفت: مادامیکه کشورهای آمریکا، روسیه، ایران و قطر و دیگر کشورها در منازعات داخلی سوریه درگیر باشند امکان حل و فصل موضوع وجود ندارد. این اولین چیزی است که باید متوقف شود.

براساس این گزارش، در سال 2011 و زمانی که بشار اسد طرح اصلاحات 6 ماده ای را ارائه کرد بنیاد کارتر یک نماینده ویژه برای نزدیکتر کردن مواضع دو طرف به سوریه اعزام کرد.

چند نفر از گروههای مخالف سوریه نیز تایید کردند که بنیاد کارتر به دنبال ماموریت صلح جدیدی است. همچنین چند از مخالفان که توسط دولت سوریه بازداشت شده‌اند با نمایندگان بنیاد کارتر دیدار کرده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها