امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23918
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، اقدام «آنیبال کاواکو سیلوا» رئیس‌جمهور پرتغال در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، اقدام «آنیبال کاواکو سیلوا» رئیس‌جمهور پرتغال در فراخوان برای برگزاری انتخابات زودهنگام پس از آن صورت گرفت که «پدرو پاسوس کوئلو» نخست‌وزیر این کشور با وی درباره نجات ائتلاف حاکم رایزنی کرد.

پرتغال بیش از 10 روز است که دچار بحران سیاسی شده است که باعث شد تا وزرای کابینه استعفا دهند و درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور مطرح شود.

این در حالی است که  روز گذشته حدود 50 نفر از مردم پرتغال با تجمع در برابر ساختمانی وابسته به پارلمان پرتغال خواستار استعفای دولت شدند.

وضعیت اقتصادی پرتغال نیز به شدت نابسامان است به طوری که به این کشور 78 میلیارد کمک مالی شده است.مبارزه با معضل بیکاری و کاهش میزان کسری بودجه دولت از جمله چالشهای بزرگ  در مهار مشکلات اقتصادی به شمار می‌رود.

همچنین هدف اصلی وزارت دارایی این کشور رسیدن به کسری بودجه‌ای معادل 5.5 درصد بود اما کسری بودجه پرتغال هم‌اکنون 10.5 درصد ارزیابی می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها