امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23919
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایران در هفته گذشته حدود 500 هزار تن گندم خریده است که براساس شواهد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایران در هفته گذشته حدود 500 هزار تن گندم خریده است که براساس شواهد و اظهارات تاجران گندم و غلات، هزینه آن از محل پول‌های بلوکه شده صادرات نفت ایران تامین شده است.

یک شرکت تجاری اروپایی اعلام کرد؛ ایران در هفته جاری 450 هزار تن گندم برای تحویل در ماه اوت خرید کرده است.

جدیدترین خرید گندم ایران که از روسیه و حوزه دریای بالتیک خریداری شده، در حالی انجام گرفته است که ایران در ماه گذشته و در طول دو هفته 800 هزار تن گندم خریداری کرد.

تاجران گندم و غلات می‌گویند که خرید گندم با استفاده از پول نفت در حسابهای بانکی ایران در چند کشور که قبلا به واسطه تحریم های آمریکا بلوکه شده بود، تا حدی امکان پذیر شده است.

براساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا و آمریکا به منظور تحت فشار قرار دادن برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌هایی را علیه سیستم بانکی و مالی ایران تحمیل کرده‌اند. این درحالیست که تهران بارها اعلام کرده است برنامه اتمی این کشور صلح آمیز است.

رویترز نوشت: علیرغم اینکه تحریم‌های آمریکا و اروپا ممنوعیت صدور مواد غذایی گیاهی و حیوانی را در بر نمی‌گیرد، اما تحریم سیستم بانکی ایران  در زمینه نقل و انتقال پول موجب شده است که شرکت‌های ایرانی نتوانند به راحتی از سیستم بانکی بین‌المللی برای مدیریت پرداخت هایشان بهره ببرند.

یکی از تجار در این باره گفت: این تغییر جدیدا اعمال شده و تغییر مهمی است.

پیش بینی می‌شود که ایران در تابستان سال جاری، به واردات حداقل 3 میلیون تن گندم احتیاج داشته باشد. این در حالی است که به گفته تجار غلات، ظاهرا میزان محصول گندم ایران در سال جاری آنگونه که انتظار می‌رفت خوب نبوده است.

گفته می‌شود که ایران در سال جاری نیاز به واردات 5 تا 6 میلیون تن گندم داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها