امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2393
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 157
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، فعالیت جاسوسان سایبری روز به روز در حال گسترش است و تحقیقات شرکت وریزون نشان می‌دهد از هر 5 مورد سرقت اطلاعات یکی ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، فعالیت جاسوسان سایبری روز به روز در حال گسترش است و تحقیقات شرکت وریزون نشان می‌دهد از هر 5 مورد سرقت اطلاعات یکی ناشی از جاسوسی افراد در محیط مجازی است.
گزارش تازه وریزون با عنوان Data Breach Investigations Report (DBIR) که روش های مختلف سرقت اطلاعات و نفوذ به پایگاه‌های داده را مورد بررسی قرار داده، با تجزیه و تحلیل 4700 مورد حادثه امنیتی و 621 حادثه تایید شده سرقت داده‌ها تهیه شده و 18 سازمان مختلف در سراسر جهان برای تهیه آن همکاری کرده‌اند.
بررسی یاد شده نشان می‌دهد در سال 2012 حداقل 44 میلیون پرونده سابقه و داده‌های مختلف سرقت شده‌ است.
در گزارش مذکور برای اولین بار از سهم 20 درصدی دولت ها در این زمینه و تلاش آنها برای جاسوسی سایبری پرده برداشته شده است.
وریزون در گزارش خود مدعی شده که 95 درصد از موارد حملات سایبری مربوط به چین بوده است و هکرهای چینی با بهره گیری از بدافزارهای مختلف تلاش کرده‌اند، اطلاعات مورد نظرشان را به سرقت ببرند.
البته نباید تصور کرد که تنها چینی ها در این زمینه فعال هستند.
مهم ترین انگیزه برای سرقت اطلاعات از پایگاه‌های داده، انگیزه های مالی است و 75 درصد از این رویدادها به همین علت صورت می‌گیرد.
از هر 5 حمله 4 حمله برای سرقت اطلاعات شخصی افراد به منظور ضربه زدن به دارایی آنها صورت می‌گیرد.
علاوه بر این در 52 درصد حملات از تکنیک های هکری، در 40 درصد موارد از بدافزار، در 35 درصد آنها از روش های حمله فیزیکی و در 29 درصد موارد از تکنیک های مهندسی اجتماعی مانند فیشینگ بهره گرفته می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها