امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23940
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 164
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، هزاران تن از شهروندان آمریکایی و اتباع سوریه در آمریکا با برپایی راهپیمایی‌های گسترده در تعدادی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، هزاران تن از شهروندان آمریکایی و اتباع سوریه در آمریکا با برپایی راهپیمایی‌های گسترده در تعدادی از شهرهای این کشور از کاخ سفید خواستند دست از حمایت مالی و تسلیحاتی تروریست ها در سوریه بردارد.

در راهپیمایی نیویورک صدها تن در میدان تایمز این شهر به دعوت نهادهای ضد جنگ تجمع کردند و شعارهایی را در محکومیت حملات علیه سوریه سر داده و خواستار توقف جنگ علیه این کشور شدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی پرچم های سوریه و پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده :«دخالت خارجی در سوریه متوقف شود».

بیل دوریس، یکی از شهروندان آمریکایی حاضر در این راهپیمایی گفت:افراد مسلح در سوریه مزدوران مجهز به سلاح هستند که میلیاردها دلار از ترکیه، قطر و عربستان پول گرفته اند تا در سوریه با نیروهای دولتی این کشور جنگ کنند و در نهایت آمریکا برای همه آنها تصمیم گیری می کند.

دیگر شهروندان آمریکایی شرکت کننده در این راهپیمایی تاکید کرد که کشورشان از گروهک های تروریستی آدم خوار حمایت می کند و جنگ طائفه ای در منطقه را تغذیه می کند و باید آمریکا دست از این اقدامات خود بردارد در غیر این صورت جنگ بزرگ تری در منطقه به راه خواهد افتاد که بهای سنگینی برای همه جهان دارد.

در شهرهای شیکاگو و لوس آنجلس نیز صدها تن از شهروندان آمریکایی و اتباع سوری در برابر ساختمان های نهادهای فدرال تجمع کردند تا نامه ای را به دولت آمریکا بدهند که در آن خواستار توقف حمایت تسلیحاتی از تروریست های سوریه شده بودند و تاکید کردند که خطر این تروریست ها به دامان آمریکا باز می گردد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا خواستند اجازه بدهند که ملت سوریه خود برای آینده اش تصمیم بگیرد و تحریم ها و مجازات های غیراخلاقی را از سر این کشور رفع کنند.

نهادهای آمریکایی ضد جنگ در آمریکا با همکاری نهاد حمایت از اتباع سوریه در آمریکا قرار است طی روزهای آتی نیز تظاهرات مشابهی را در چند شهر از جمله نیویورک، اوهاویو و چند شهر دیگر ساماندهی کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها