امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23945
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جویش پرس»، یک پایگاه خبری – تحلیلی صهیونیستی در گزارشی اذعان کرده است که ادامه جنگ در سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جویش پرس»، یک پایگاه خبری – تحلیلی صهیونیستی در گزارشی اذعان کرده است که ادامه جنگ در سوریه و کودتای ارتش مصر علیه محمد مرسی، هر دو به نفع اسرائیل است.

بنابراین گزارش، واضح است که اسرائیل خود را وارد نبردهای سوریه نخواهد کرد و هرچه بیشتر این نبرد به طول انجامد، امنیت اسرائیل به خطر نخواهد افتاد.

این نشریه صهیونیستی تصریح می‌کند که در نهایت اسرائیل تمایل دارد که شورشیان سوریه برنده جنگ در این کشور شوند چرا که دولت اسد در سوریه را ایران و حزب‌الله لبنان حمایت می‌کنند و شورشیان سنی با توجه به سرنگونی محمد مرسی در مصر، از تهدید کمتری نسبت به اسلام‌گرایی شیعی ایران برخوردارند.

یکی دیگر از مزیت‌های شورشیان برای اسرائیل آن است که با برنامه هسته‌ای ایران مخالف‌اند با این حال این بدان معنا نیست که سوریه تحت حاکمیت سنی‌ها برای اسرائیل بی‌خطر است.

این گزارش تصریح می‌کند که با وضعیتی که برای مرسی در مصر پدید آمد، اکنون حماس هم تهدید کمتری برای اسرائیل دارد. مصر به‌جای آنکه متحد حماس باشد، اکنون دشمنی بزرگ‌تر از مصر مبارک برای حماس است.

با سرنگونی مرسی، چشم‌انداز برهم خوردن معاهده صلح بین تل‌آویو و قاهره و خطر بروز جنگ جدیدی بین اسرائیل و مصر از بین رفته و چشم‌انداز همکاری‌های بیشتر جایگزین آن شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها