امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23947
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عمر خروب پیرمرد 77 ساله فلسطینی است که عشقش به کلام‌الله مجید باعث شده در طول سه سال و پنج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عمر خروب پیرمرد 77 ساله فلسطینی است که عشقش به کلام‌الله مجید باعث شده در طول سه سال و پنج ماه قرآن را به نگارش درآورد.

خودش در این باره می‌گوید: عشقی که به قرآن داشتم باعث شد شروع به کتابت قرآن کنم شاید که عملی خالصانه برای خدا باشد و موجب شفاعت من در آخرت شود.

خروب از 4 سالگی با قرآن مانوس بوده و از ده سالگی بر روی ماذنه‌های «سلمه» روستایش می‌رفته و اذان می‌گفته است؛ روستایی که در سال 1948 به اشغال صهیونیست‌ها درآمد.

او سپس به اردوگاه «بلاطه» در شرق شهر نابلس در کرانه باختری کوچ کرد و از سال 1968 به عنوان نجار در این شهر فعالیت می‌کند.

خروب تنها با وسایل کمی که در اختیار داشته این قرآن را کتابت کرده و از سال 2003 تا 2007 مشغول این کار بوده است اما برای آنکه هرگونه غلطی در کتابت قرآن از آنچه نوشته به دور باشد سعی کرده مدت‌ها در تصحیح آن بکوشد و البته تزیین کاری چوبی نیز به آن الصاق کرده است.

قرآن نوشته شده به دست این پیرمرد 77 ساله فلسطینی مطابق با نسخه عثمانی قرآن صادره از دانشگاه الازهر است که 477 صفحه داشته و در آن کارهای چوبی ساده و ظریفی به کار برده است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها