امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23960
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مارس ساری‌اف کارشناس سیاسی منطقه آسیای مرکزی در مصاحبه با سامانه خبری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مارس ساری‌اف کارشناس سیاسی منطقه آسیای مرکزی در مصاحبه با سامانه خبری "Vesti.kg" بیان کرد که ورود متخصصان آمریکایی در مورد موضوع فعالیت‌های گره خورده پایگاه هوایی «ماناس» به این معنا نیست که آمریکایی‌ها به سادگی قرقیزستان را ترک کنند.

تا زمانی که یادداشت دیپلماتیک به واشنگتن ارسال نشود بحث خروج پایگاه نظامی به درازا خواهد انجامید.

مارس ساری‌اف خاطرنشان کرد که ورود گروه کاری از ایالات متحده آمریکا، احتمالا دوباره یک عنصر دیگر از بازی‌های سیاسی آمریکا بیش نخواهد بود.

وی افزود: این مذاکرات را زمانی تکمیل شده می توان گفت که آخرین سرباز نیروهای ائتلاف قلمرو قرقیزستان را ترک کند.

این کارشناس تصریح کرد که در حال حاضر روشن است که آمریکایی‌ها در هر صورت در قرقیزستان باقی خواهند ماند، زیرا با وجود تغییر وضعیت فعلی پایگاه هوایی ماناس به مرکز لجستیک ترابری نشان می‌دهد که در این مرکز انتقال کالاهای نظامی ادامه می‌یابد.

وی گفت: این فرایند الآن تحت کنترل قرقیزستان و روسیه قرار گرفته است.

ساری‌اف بر این باور است که خروج نیروها از این پایگاه به مجموعه‌ای از مسائل حل نشده  بین ایالات متحده و روسیه و به طور خاص به اختلاف نظر این 2 ابرقدرت درباره وضعیت سوریه و غیره بستگی دارد.

گروه کاری آمریکا درباره مسایل پایگاه "ماناس" و انقضای این قرارداد در سال 2014 ، دیروز وارد بیشکک پایتخت قرقیزستان شدند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها