امروز : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 29
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23964
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های تونس امروز جمعه به نقل از منابعی الجزایری اعلام کردند که گروه تروریستی الموقعون بالدم ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های تونس امروز جمعه به نقل از منابعی الجزایری اعلام کردند که گروه تروریستی الموقعون بالدم حملاتی را علیه منافع غربی در شمال آفریقا طراحی کرده است.

رادیو محلی موزائیک اف ام تونس امروز اعلام کرد: الجزایر با ارسال پیام هایی به فرماندهی امنیتی کشورهای تونس و لیبی از آنها خواسته است در پی کسب اطلاعاتی درباره طرح گروه بلمختار برای انجام حملات تروریستی در منطقه شمال آفریقا به طور جدی احتیاط  پیشه کنند و  نظارت بر مرزهای خود را شدت بخشند.

رادیو موزائیک به نقل از منابعی آگاه تاکید کرد که بیش از 30 تروریست وابسته به گروه الموقعون بالدم برای حمله به منافع فرانسه و آمریکا در منطقه شمال آفریقا و حمله به تاسیسات نفتی در منطقه صحرای الجزایر، تونس و لیبی نقشه کشیده اند.

رادیو موزائیک به نقل از منابعی الجزایری گفتند: تروریست هایی که در پی حمله گروه المختار به زندانی در نیامی از این زندان گریخته اند با هماهنگی گروه وحدت و جهاد در شمال آفریقا برای این حملات با یکدیگر هماهنگ کرده اند.

این تروریست ها به همراه تعدادی از افراد مسلح از اتباع مختلف در شمال مالی و جنوب لیبی نزدیک مرزهای جنوبی تونس در حال تردد هستند و برای اجرای حملات تروریستی علیه اهداف فرانسه و آمریکا آماده می شوند.

آنها گفته اند که این حملات را در واکنش به مداخله نظامی فرانسه در مالی برای سرکوب گروه های مسلح و حمایت آمریکا از این مداخله ترتیب می دهند.

دستگاه امنیتی الجزایر مرزهای خود با مالی و لیبی و تونس را به شدت تحت نظارت قرار داده تا مانع نفود تروریست ها به داخل خاک این کشور شود و به تونس و لیبی نیز توصیه کرده که مراقب مرزهای خود باشند.

دولت نیجر اعلام کرده بود که حدود بیست زندانی از جمله چندین تروریست خطرناک در حمله ژوئن گذشته گروهی مسلح به زندان نیامی فرار کردند که یکی از آنها یک تروریست مالیایی به نام شعبان ولد حما ملقب به «غندانی» بود.

وی به جرم دست داشتن در چند مورد قتل از جمله قتل چهار تبعه عربستان سعودی در سال 2009 و یک تبعه آمریکا در سال 2000 به حبس محکوم شده بود.

«مختار بلمختار» از جمله فرماندهان ارشد گروه «القاعده در مغرب اسلامی» به شمار می‌آمد، اما در ماه اکتبر سال گذشته میلادی از این گروه جدا شده و در اوایل ماه دسامبر گذشته نیز گردان جدیدی از شبه نظامیان تحت عنوان «الموقعون بالدم» (امضا کنندگان با خون) را تشکیل داد.

«الموقعون بالدم» همان گردانی است که در ماه ژانویه گذشته مسئولیت حمله به میدان گازی «ان امیناس» الجزایر را بر عهده گرفت، حمله ای که با گروگان گیری شهروندان الجزایری و خارجی آغاز شد، اما پس از دخالت نیروهای ارتش الجزایر، با کشته شدن 34 تن از گروگان ها و 15 تن از شبه نظامیان گروگان گیر به پایان رسید.

ستاد مشترک نیروهای مسلح چاد سه ماه پیش از کشته شدن مختار بلمختار در شمال مالی خبر داد اما ارتش فرانسه این خبر را تایید نکرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار