امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23968
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کرملین اعلام کرد ادوارد اسنودن، پیمانکار 29 ساله آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کرملین اعلام کرد ادوارد اسنودن، پیمانکار 29 ساله آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی از جاسوسی‌های دولت آمریکا از شهروندان پرده برداشت می‌تواند در روسیه بماند.

کرملین، البته اعلام کرده پناهندگی وی در صورتی مورد قبول است که وی از انتشار اسناد بیشتری علیه دولت آمریکا اجتناب کند.
یک مقام دومای روسیه نیز اعلام کرد مسکو باید به اسنودن پناهندگی سیاسی اعطا کند زیرا او در آمریکا ممکن است با مجازات اعدام روبرو شود.

آقای «ادوارد اسنودن» یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از کارمندان یک شرکت دفاعی پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا است  که ماه گذشته با افشای اسناد فوق‌العاده محرمانه‌ای از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند آمریکایی جنجال‌ساز شده است.

دادگستری آمریکا این پیمان‌کار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) را به جاسوسی، دزدی و تغییر در اسناد محرمانه متهم کرده است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است. با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها