امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23970
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن، پیمانکار 29 ساله آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی از جاسوسی‌های دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن، پیمانکار 29 ساله آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی از جاسوسی‌های دولت آمریکا از شهروندان پرده برداشت در فرودگاه مسکو اعلام کرد علیه منافع آمریکا گام بر نخواهد داشت.

پیش از این کاخ کرملین اعلام کرده بود ادوارد اسنودن در صورتی می‌تواند در خاک روسیه بماند که از انتشار اسناد بیشتر علیه دولت آمریکا اجتناب کند.

آقای «ادوارد اسنودن» یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از کارمندان یک شرکت دفاعی پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا است که ماه گذشته با افشای اسناد فوق‌العاده محرمانه‌ای از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند آمریکایی جنجال‌ساز شده است.

دادگستری آمریکا این پیمان‌کار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) را به جاسوسی، دزدی و تغییر در اسناد محرمانه متهم کرده است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است. با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها