امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2399
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جریان موافقت با ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جریان موافقت با دو فوریت طرح استفساریه در خصوص موضوع مواد 61 ،63 و 64 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: شورای رقابت مسئول بررسی رویه‌های رقابتی و ضدرقابتی است.

وی افزود: این شورا دارای یک هیئت تجدیدنظر است و اعضا جلسات و تصمیمات را طبق قانون در مواردی که در حوزه حقوقی و قضایی است، برگزار می‌کنند و باید دو نفر از قضاتی که عضو هیئت هستند، در جلسه حضور داشته باشند، که این مسئله شبهه‌ای را به وجود آورده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: شبهه ایجاد شده این است که همه تصمیمات شورای رقابت قابل تجدیدنظر است و در غیر این صورت اگر اینگونه نبود، قانون‌گذار این مسئله را عنوان نمی‌کرد و در مواردی که تصمیمات حقوقی قضایی مطرح است، باید دو نفر از قضات حضور داشته باشند و تصمیمات دیگر شورا نیز می‌تواند قابل تجدیدنظر باشد.

وی تصریح کرد: نظر رئیس شورای رقابت بر این است که فقط تصمیمات در حوزه حقوقی و قضایی قابل تجدیدنظر است، چراکه در صدر ماده 61 عنوان شده است که تصمیمات شورای رقابت به موجب ماده 61 قابل تجدیدنظر است و مواردی که مشمول ماده 61 این قانون است، قابل تجدیدنظر است.

فولادگر خاطرنشان کرد: فوریت این طرح از این نظر است که پرونده‌های مطروحه در شورای رقابت و هیئت تجدیدنظر بلاتکلیف باقی مانده و تکلیف بررسی این پرونده‌ها در شورای رقابت و هیئت تجدیدنظر به طور دقیق مشخص نیست و درخواست ما این است که نمایندگان به فوریت این طرح رأی دهند و اینکه جواب استفساریه بله یا خیر باشد، در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد که اگر نظر طراحان را به تصویب رساندند، پاسخ آنها بله است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار