امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2400
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 159
رضا باقری اصل در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر افزود: این جشنواره با حمایت وزارت ...

رضا باقری اصل در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر افزود: این جشنواره با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود و دارای کاگروه‌های مختلفی است.

در این کارگروه مواردی مانند سامانه‌ مالی و اداری، پورتال‌ تعاملی، خدمات الکترونیکی دولتی و غیردولتی، خدمات مرکز داده، رایانش ابری و پست الکترونیک بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: در کارگروه ارائه خدمات و محتوا، تمامی شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه دهنده محصول که فرایندی را الکترونیک کرده‌اند (مانند سامانه‌های مالی و اداری و پورتال‌های تعاملی) می‌توانند در کنار تمامی خدمات الکترونیک شده دستگاه‌های اجرایی دولتی و بخش غیر دولتی در این جشنواره شرکت کنند.

دبیر کارگروه ارائه خدمات و محتوای سومین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: در سال گذشته با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه که بنابر ماده 46 آن تمامی دستگاه‌های اجرایی ملزم شده‌اند، خدمات خود را الکترونیک کنند، انتظار این است که تمامی دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی که در دوسال اول برنامه اقداماتی را در این خصوص به انجام داده‌اند، در جشنواره مشارکت فعال داشته باشند.

باقری اصل افزود: در این کارگروه تمامی وبگاه‌های اطلاع‌رسانی مفید دولتی و غیر دولتی، خدمات نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات (مانند خدمات مرکز داده، رایانش ابری و خدمات پست الکترونیک) مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: بنابراین تمامی ارائه دهندگان این خدمات نیز امکان مشارکت در این جشنواره و در کارگروه ارائه خدمات را دارند.

باقری خاطر نشان کرد: تاکنون مشارکت مطلوبی ازسوی بخش دولتی وخصوصی مشاهده شده که به نظر می‌رسد، با توجه به شروع به کار دیرهنگام جشنواره در مقایسه با سال‌های گذشته آمار مشارکت بسیار مطلوب‌تر از گذشته باشد که خود نشان دهنده پویایی ورشد فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها