امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24004
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی همزمان با اولین جمعه ماه مبارک ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی همزمان با اولین جمعه ماه مبارک رمضان در میدان رابعه العدویه تظاهرات کردند.

این تظاهرات همزمان با تجمع هزاران نفر از طرفداران شورای نظامی در میدان التحریر و خیابان الاتحادیه تجمع کردند.

این تظاهرات با عنوان «جمعه پیشروی» برگزار می‌شود و این درحالی است که نیروهای ارتش حلقه‌های محاصره در اطراف محل برگزاری تظاهرات ایجاد کرده‌اند.


طرفداران مرسی از چهارشنبه شب در این دو محل در اعتراض به اقدام ارتش در سرنگونی دولت وی و بازداشت اعضای ارشد گروه اخوان المسلمین تحصن نامحدود کرده اند. صلاح سلطان دبیرکل شورای عالی امور اسلامی قرار است خطبه امروز نماز جمعه در میدان النضهه را ایراد کند.

مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر امروز خود را برای زورآزمایی دیگری در خیابانهای سراسر این کشور آماده می کنند. مصر امروز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری تظاهرات اردوگاه مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر و دولت انتقالی جدید این کشور است. ارتش مصر محمد مرسی را هفته گذشته خلع و عدلی محمود منصور را به ریاست جمهوری موقت این کشور انتخاب کرد که وی نیز اعلامیه قانون اساسی را صادر و الببلاوی را به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت کرد.

گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی وابسته به آن است، قدرت جدید روی کار آمده در مصر را به رسمیت نشناخته و سرنگونی مرسی را کودتا توصیف و هرگونه همکاری با آن را رد کرده است. از زمان برکناری مرسی، مخالفان و موافقان با حضور در خیابانها به اعتراض و ضد و خورد با یکدیگر پرداخته اند و موافقان مرسی به طور مشخص در میدان رابعه العدویه و مخالفانش در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کرده اند. در این زد و خوردها تاکنون دهها نفر کشت و صدها نفر دیگر زخمی شده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها