امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24023
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا یا ولادیمیر پوتین همتای روسی‌اش درباره موضوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا یا ولادیمیر پوتین همتای روسی‌اش درباره موضوع ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی‌های آمریکا گفت‌وگو خواهد کرد.

این خبر را کاخ سفید پس از ان اعلام کرده که ادوارد اسنودن اعلام کرد به دنبال دریافت پناهندگی موقت از روسیه است.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفته گفت‌وگوی تلفنی بین اوباما و پوتین طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این گفت‌وگوی تلفنی فقط درباره موضوع اسنودن است گفت فکر نمی‌کنم این تنها موضوعی باشد که روسای جمهور دو کشور درباره آن گفت‌وگو خواهند کرد.

آقای «ادوارد اسنودن» یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از کارمندان یک شرکت دفاعی پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا است که ماه گذشته با افشای اسناد فوق‌العاده محرمانه‌ای از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند آمریکایی جنجال‌ساز شده است.

دادگستری آمریکا این پیمان‌کار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) را به جاسوسی، دزدی و تغییر در اسناد محرمانه متهم کرده است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است.

با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار