امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24029
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت دفاع آمریکا دیروز جمعه تایید کرد یک هواپیمای بدون سرنشین امریکایی از نوع « ریپر » در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت دفاع آمریکا دیروز جمعه تایید کرد یک هواپیمای بدون سرنشین امریکایی از نوع « ریپر » در ماه آوریل در جریان ماموریت نظارت و گشت زنی در شمال مالی سقوط کرد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود نقص فنی را علت سقوط هواپیمای بدون سرنشین  آمریکایی اعلام کرد و گفت که هواپیما از خاک نیجر وارد مالی شده بود.

آمریکا از فوریه گذشته هواپیماهای بدون سرنشین در پایگاهی در نیامی مستقر کرده است تا در زمینه اطلاعاتی به نیروهای فرانسوی که در مالی مداخله نظامی کرده اند کمک کنند.

به گفته مقامات نیجری ماموریت این هواپیماها در کنار حدود 100 تن از نظامیان نیروی هوایی آمریکا در نیامی نظارت بر مرزها و مقابله با نفوذ گروه های جهادی که از شمال کشور مالی می آیند نیز محسوب می شود.

ارتش فرانسه نیز دو هواپیمای شناسایی بدون خلبان برای انجام عملیات خود در مالی در نیامی مستقر کرده است.

وزیر دفاع فرانسه روز یازدهم ژوئن اعلام کرد کشورش قصد دارد 12 هواپیمای بدون سرنشین از نوع ریپر را به ارزش 670 میلیون یورو از آمریکا خریداری کند.

پنتاگون در تاریخ 27 ژوئن به گنگره آمریکا اعلام کرد قصد دارد تعداد 16 هواپیمای کنترل از راه دور از نوع ام کیو 9 را به همراه تجهیزات، به ارزش یک میلیارد و 500میلیون دلار به فرانسه بفروشد.

چنانچه کنگره آمریکا با فروش این هواپیما ها مخالفت نکند دو فروند از این نوع هواپیما باید تا پایان سال 2013 به فرانسه تحویل داده شود.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها