امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2406
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سوال 9 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان از محمد ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سوال 9 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان از محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نمایندگان در این سوال از وزیر ورزش پرسیدند: علت دخالت شما در امور فدراسیون‌ها چیست؟ علت متوقف ماندن پروژه‌های ورزشی چیست؟ چرا تصمیمات آن وزارتخانه در خارج از آن گرفته می‌شود؟ چرا در ماه‌های پایانی دولت با تاثیر از جریان انحرافی دست به عزل و نصب مدیران می‌زنید؟ چرا همکاران شما اشراف و تسلط‌تان را بر وزارتخانه باور نمی‌کنند و امور ارجاعی را با آقای سجادی تنظیم و اصلاح می‌کنند؟ چرا حوزه جوانان منفعل است؟ علت عدم اجرای برنامه پنجم چیست؟ چرا حوزه ورزش بانوان، ناشنوایان و ورزش همگانی تعدیل ساختار صورت گرفته است؟ چرا روابط و فامیل‌گرایی جای ضوابط را گرفته است؟ چرا قانون ایثار‌گران اجرا نمی‌شود؟

عباسی با حضور در این جلسه به ادامه توضیحاتی پرداخت و اظهار داشت: اینکه گفته شد چرا در فدراسیون‌ها دخالت می‌شود، باید بگویم اینطور نیست، اگر چیزی خلاف قاعده انجام شده، باید پاسخ داده شود اما می‌دانید که هرکدام از دستگاه‌ها باید به وظایفشان عمل کنند.

وی افزود: می‌گویند چرا در مدیریت‌ها تغییر انجام می‌شود، لازمه مدیریت تغییر است، در مدیریت‌ها مقدار کمی تغییر اعمال شده که به نسبت دوره‌های قبل یک پنجم بوده و همه این امور بر مبنای قانون انجام شده است و هیچ مشکلی از این بابت نبوده است.

وزیر ورزش با بیان اینکه همه ما می‌خواهیم زیرساخت‌های ورزشی در کشور شکل گیرد، تصریح کرد: در چند سال اخیر پروژه های زیادی به مبلغ 3 هزار و 500 میلیارد تومان تعریف شد ولی سال گذشته شما در بودجه تنها 200 میلیارد تومان برای پروژه‌های ورزشی اعتبار در نظر گرفتید، بنابراین در اینجا بنده چه قصوری دارم و چه کوتاهی‌ای انجام دادم؟

عباسی یادآور شد: کسانی که مرا می‌شناسند، می‌دانند هیچ کس از بیرون بر مسائل وزارت ورزش و جوانان اشراف ندارند و من اهل این نیستم که اجازه دهم دیگران در مجموعه‌ام نفوذ کنند. درباره حوزه جوانان نیز یکبار گفته‌ام که آنچه در ماده 41 قانون برنامه پنجم آمده در این زمینه ما به همه آن عمل کردیم و تمام آن را اجرا کردیم، آنچه را که فکر می‌کنیم باید خدماتی به جوانان داده شود، بنده هم مدعی آن هستم و باید انجام شود اما اگر بنده موضوعی را در قانون برنامه پنجم انجام ندادم مطرح کنید تا آن را دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موضع مقتدر ماست که بتوانیم محکم و قوی از خودمان دفاع کنیم، به موضوع مورد سوال برخی نمایندگان درباره فامیل‌گرایی اشاره و تصریح کرد: کسی یک نمونه از این موارد هم سراغ ندارد که از فامیل من در دوره اینجانب به وزارتخانه آمده باشد و چنین موضوعی صحت ندارد. در خصوص قانون ایثار‌گران نیز باید بگویم که ما به آن عمل کرده‌ایم و اصلا ما کسی را جذب نکردیم که بخواهیم ایثار‌گر باشد یا نباشد و باید بگویم در این دوره یکی از بهترین دوره‌های ورزشی را پشت سر گذاشتیم.

در ادامه بهروز نعمتی نماینده اسد‌آباد در مجلس نیز به بیان توضیحاتی درباره پرسش مطرح شده پرداخت و اظهار داشت: مسائلی که آقای عباسی مطرح کرد پاسخ‌هایی بود که در گذشته هم تکرار شده بود و عملا آقای عباسی جواب تازه‌ای به پرسش‌های ما ندادند، این سوالات نیاز به پاسخ دارند و شان مجلس هم این است که وزرا بیایند و به پرسش نمایندگان پاسخ دهند.

وی افزود: شما در کدام دوره از مدیریت‌های گذشته در سازمان تربیت بدنی دیده‌اید که ظرف مدت 3 ماه، اصلی‌ترین فدراسیون‌های ورزشی کشور دچار تغییر و تحول شوند؟ باید بگویم در این تغییر و تحولات نیز اینطور نبوده که یک فرد ضعیف کنار برود و فرد قوی‌تری منصوب شود.

وی با انتقاد از برکنار یزدانی خرم، گفت: آقای یزدانی خرم در دوره ریاستشان همه کمیته‌های مختلف کشتی را دعوت کرد و نتیجه‌اش هم آن شد که دیدیم در المپیک چه مدال‌های رنگارنگی نصیب رشته ورزشی کشتی شد، المپیک کار یک روز و یک سال و دو سال نیست بلکه نتیجه سالهای سال تلاش است، ورزشکارانی که عرق ریختند و تلاش کردند، توانستند نتیجه خوب بگیرند.

«در مجموعه فدراسیون قایقرانی هم آقای دنیا مالی بودند که نیروی توانمند و بچه حزب‌اللهی بودند اما برکنار کردید، در مورد آقای کریم صفایی هم گفتید که مشکل امنیتی دارد، شما به صورت یکجانبه نسبت به عزل این افراد تصمیم‌گیری کردید و متاسفانه یک ناامنی را در مجموعه ورزشی کشور به وجود آوردید، آیا شما پاسخگوی مجامع بین المللی بودید؟

نعمتی با بیان اینکه همین الان ورزش ما تحت فشار مجامع بین‌المللی است، گفت: نتیجه تغییرات افول در کشتی در مجامع آسیایی است، ورزشکاران و ورزش ما باعث افتخار کشورند، شما در مجامع ورزشی بررسی کنید و ببینید چه انشقاقی در ورزش کشور ایجاد شده است.

«چرا پروژه های جدید را با پیشنهاد گروه انحرافی در برخی شهرستان‌ها انجام دادید و این شروع برای چه بوده است؟ شما که نمی‌توانید پروژه های قبلی را تمام کنید، چرا پروژه‌های جدیدی را در کشور راه‌اندازی و کلنگ‌زنی می‌کنید؟»

نعمتی همچنین یادآور شد: شما می‌گویید کسی را به وزارت ورزش و جوانان نیاورده‌اید در حالی که امروز 76 درصد مدیران ستادی شما برخلاف قانون جذب شده‌اند، 84 درصد معاونان شما و بیش از 50 درصد مدیران کل ستادی شما و در مجموع 62 درصد از مدیران شما در خارج از دستگاه به این مجموعه جذب شده‌اند و عموم افراد معرفی شده به شما از طرف گروه انحرافی بوده.

«نقش آقای مشایی در این زمینه چیست؟ چه بدهکاری‌ای به آقای مشایی دارید که تمام مردم را فدای این افراد می‌کنید؟ ورزش کشور و جوانان را به یک نفر می‌فروشید. در استان‌ها 17 مدیرکل عوض شده است.»

در ادامه وزیر ورزش و جوانان به ارائه توضیحاتی در بخش دوم فرصتی که در اختیار داشت پرداخت و تصریح کرد: 2 ساله اخیر کشتی ما سرافراز جهان است و در المپیک بالاترین نتیجه تاریخ را در کشتی داشتیم، همه اینها نتایج درخشانی است که باید به آنها توجه شود.

وی افزود: اگر مجامع بین‌المللی مشکلی ایجاد کنند شما باید از من دفاع کنید، شیوه نوشتن بودجه در قانون امسال را بهتر است اصلاح کنید و باید بگویم این بد است که ما چند مدیرکل را به این افراد منتسب کنیم، اجازه ندهید در ساحت مقدس مجلس به برخی موضوعات اهانت شود، اگر بنده در برخی مسائل مطلبی مطرح نکردم برای این است که نظر رهبر معظم انقلاب این است اما توهین به شهدا را نمی‌پذیرم و اگر دروغ و اهانتی شود، آن را نمی‌پذیریم، حالا که پرافتخار ترین دوره ورزش ایران چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب را داریم بهتر است حمایت کنید.

وزیر ورزش در خاتمه گفت: ما باید امور مالی را دنبال کنیم ولی اجازه ندهید چنین چیز‌هایی به اسم سوال از وزیر در مجلس مطرح شود.

در ادامه بهروز نعمتی نماینده اسد‌آباد مجددا به بیان توضیحاتی پرداخت و تصریح کرد: اگر اهل ورزش و فن باشید، می‌دانید که در ورزش سرمایه‌گذاری‌ها چندین و چند ساله است، اگر امسال مدال‌های رنگارنگی گرفتیم ماحصل تلاش ورزشکاران در مجموعه‌هایی بوده که قبل از شما زحماتی کشیده‌اند.

وی افزود: در موضوعی که فساد اداری در حوزه ورزش هر روز بدتر از قبل می‌شود، باید پاسخ می‌دادید، شما این پول‌ها را برای جریان انحرافی خرج می‌کنید، تجمعی که در قشم انجام شد، توسط شما هزینه‌هایش پرداخت شد و همه مسائل موجود حاکی از این است که در وزارت ورزش و جوانان آنگونه که شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است تا کار و تلاش کنیم، انجام نمی‌شود و امروز در بسیاری از روستاها در حسرت داشتن فضاهای ورزشی هستیم.

نماینده اسد‌آباد با بیان اینکه پولهای ورزش را خرج چند تیم مطرح در کشور کردید، گفت: این آن هزینه ورزشی است که باید در روستاها هزینه شود، شما در ورزش روستایی چه کاری انجام دادید؟ در ورزش همگانی چه اقدامی انجام دادید؟ شما آقای گودرزی قهرمان المپیک را کاری کردید که امروز خانه‌نشین شده است.

بهروز نعمتی در خاتمه با بیان اینکه به داد ورزش برسید و کمک کنید تا ورزش کشور اصلاح شود گفت: به احترام ورزشکاران و نمایندگان مجلس و برای احیای ورزش از توضیحات وزیر ورزش و جوانان قانع نشدم و خواستار رای‌گیری از مجلس هستم.

به گزارش فارس، محمد‌رضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس پس از این اظهارات نعمتی، قانع‌کننده بودن یا نبودن پاسخ‌های عباسی را به رای مجلسی‌ها گذاشت که وکلای ملت نیز با 106 رای موافق، 63 رای مخالف و 16 رای ممتنع از 202 نماینده حاضر در جلسه، توضیحات وزیر ورزش و جوانان را قانع‌کننده دانستند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار