امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24062
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 97
عشرت شایق در گفت‌وگو با خبرنگار  سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فشارهای آمریکا و همپیمانانش به سازمان ارتباطات ...

عشرت شایق در گفت‌وگو با خبرنگار  سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فشارهای آمریکا و همپیمانانش به سازمان ارتباطات ماهواره‌ای بین‌المللی (اینتل‌ست) و شرکت خدمات ماهواره‌‌ای اروپا (یوتل‌ست) برای قطع شبکه‌های ایرانی افزود: مدعیان جریان آزاد ارتباطات با نقض آشکار حقوق بشر در صدد ایجاد نظام تک صدایی در عرصه اطلاع رسانی هستند.

وی با بیان اینکه اکثر قراردادهای رسانه ملی برای پخش برنامه‌های برون مرزی از جمله «پرس تی وی» قراردادهای طولانی مدت می باشد، گفت: همراهی برخی از کشورهای غربی و موسسات ارائه دهنده خدمات ماهواره‌ای با تصمیمات و سیاست‌های آمریکا در قطع شبکه‌های ایرانی بر خلاف تعهدات بین‌المللی صورت گرفته و ناشی از وابستگی آن‌ها به کارتل‌های بزرگ تحت نفوذ صهیونیست‌ها می‌باشد.

این کارشناس مسائل فرهنگی تاکید کرد: کشورهای استکباری با سوء استفاده از رسانه‌های وابسته، سعی در مدیریت تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سایر کشورها دارند و در همین راستا تلاش می‌کنند تا برنامه‌های برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که نقش تاثیرگذاری در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به ملت‌ها دارد به گوش مردم دنیا نرسد.

شایق، هراس نظام سلطه از پیام رسانی انقلاب اسلامی را مشهود اعلام کرد و افزود: استعمارگران منافع خود را در بی‌خبری مردم جستجو می‌کنند و از همین رو، تنها اجازه شنیدن صداهایی را می‌دهند که همسو با منافع آنها سخن می‌گویند.

دبیر قرارگاه رسانه‌ای مقابله با تهدیدات نرم اظهار داشت: انعکاس صحیح رویدادها و روشنگری در مورد تحولات بین‌المللی از رسالت‌های ذاتی فعالان رسانه‌ای است اما کشورهای انحصارگر در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی برخلاف ادعاهای خود در زمینه حقوق بشر و احترام به آزادی اندیشه، با تهدید و فشار مانع از انجام وظیفه خبرنگاران و رسانه‌های مستقل می‌شوند.

وی در عین حال تاکید کرد: حاکم ساختن نظام تک صدایی در عصر ارتباطات امکان پذیر نیست و راه‌های مختلفی برای رساندن صدای ملت‌ها وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها