امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24068
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته و در مراسم ضیافت افطار که با حضور همایون هاشمی؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از هنرمندان برگزار شد مقدمات ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته و در مراسم ضیافت افطار که با حضور همایون هاشمی؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از هنرمندان برگزار شد مقدمات کار برای افتتاح مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار انجام شد.

 مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در منطقه جنوب تهران (یافت آباد) جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار با هدف کاهش تعداد کودکان کار  راه‌اندازی شود.

پریوش نظریه بازیگر سینما و تلویزیون در این مراسم با اشاره به اینکه بنیاد خیریه یاران برکت مهر پس از وقوع زلزله تأسف‌بار آذربایجان شرقی در تابستان 91 فعالیت خود را با همکاری جمعی از هنرمندان آغاز کرد، اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت‌های سازمان بهزیستی کشور و به خصوص ریاست آن اقدامات خوبی در این چند وقت انجام شده است.

وی تصریح کرد: بنیاد خیریه یاران برکت مهر با سامان گرفتن نسبی مناطق زلزله‌زده از جمله روستاهای ورزقان، هریس و پس از برآورده شدن نیازهای ابتدایی آسیب‌دیدگان خط مشی خود را بر اشتغال‌زایی برای اهالی به ویژه بانوان قرار داد.

نظریه بیان داشت:محور فعالیت بنیاد خیریه یارانه برکت مهر کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیرمترقبه از جمله سیل و زلزله و همچنین اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار است.

این هنرمند کشورمان ادامه داد: بنیاد خیریه یارانه برکت مهر هر هفته و در فرهنگسرای ارسباران نمایشنامه‌ای را برگزار می‌کند که عواید آن در بخش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و کمک به مددجویان هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: اشتغالزایی در مناطق محروم و آسیب‌دیده جهت بانوان سرپرست خانوار، جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان خانواده‌های کم درآمد، اشتغالزایی در حوزه فرهنگ و هنر برای مددجویان بهزیستی، ایجاد بازارچه‌های فروش و نمایشگاه جهت ارائه دستاوردهای بانوان سرپرست خانوار و حمایت از بانوان سرپرست خانوار با تعامل و همیاری خیریه‌های معتبر از فعالیت‌های در دست انجام است.

نظریه خاطر نشان کرد: بنیاد خیریه یاران برکت مهر در نظر دارد با همت بنیان‌گذاران این خیریه و حمایت سازمان بهزیستی کشور و همیاری و همدلی دیگر خیرین اقدام به برپایی مؤسسه دانشگاهی جهت تحصیل مددجویان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بنیاد خیریه یاران برکت مهر و دیگر علاقمندان در رشته‌های هنری مرتبط نموده و همچنین با فعالیت در حوزه‌ تولیدات فرهنگی و هنری جهت انتقال اهداف و فعالیت‌های خود به مخاطبان گام بردارد.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم ، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمادگی بهزیستی برای همیاری و همکاری با بنیاد خیریه یاران برکت مهر اظهار داشت: این آمادگی و ظرفیت در سازمان وجود دارد که با هنرمندان در این بخش همکاری کند.

هاشمی بیان داشت: یکی از اهداف سازمان بهزیستی کشور توانمند سازی جامعه هدف است که در این راستا اقداماتی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به خروج بیش از 10 درصد از جامعه هدف از چرخه حمایتی اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از دوسال گذشته بهزیستی تعامل خوبی را با هنرمندان و ورزشکاران داشته است به طوری که در حال حاضر تعدادی از این گروه‌ها سفرای طلایی سازمان بهزیستی کشور هستند.

وی به اعضاء بنیاد خیریه یاران برکت مهر وعده داد تا بخشی از تجهیزات این مرکز از سوی سازمان بهزیستی تأمین شود.

به گزارش فارس، در این مراسم جمعی از هنرمندان از جمله افشین هاشمی، مهناز افشار، بهاره رهنما و ... حضور داشتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها