امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24071
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سامی الفهری مدیر شبکه تلویزیونی خصوصی «التونسیه تی وی» همراه با شش تن از مسئولان سابق این کشور دیروز جمعه به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سامی الفهری مدیر شبکه تلویزیونی خصوصی «التونسیه تی وی» همراه با شش تن از مسئولان سابق این کشور دیروز جمعه به اتهام اختلاس اموال عمومی در زمان ریاست جمهوری زین العابدین بن علی محاکمه شدند.

پنج تن از مدیران سابق تلویزیون ملی تونس نیز که از ژانویه در بازداشت به سر می برند و نیز عبدالواهب عبدالله مشاور ارشد زین العابدین بن علی رئیس جمهور مخلوع این کشور که به شدت بر رسانه‌ها و مطبوعات در زمان ریاست جمهوری بن علی نفوذ داشت به همین اتهامات محاکمه شدند.

دادگاه تونس در اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت کاکتوس حکم ادامه حبس سامی الفهری را به دلیل دست داشتن در پرونده فساد مالی دیگری صادر کرد اما شش متهم دیگر در پرونده شرکت کاکتوس از جمله عبدالوهاب عبدالله تعیین کننده سیاست های رسانه ای نظام بن علی را به طور مشروط آزاد کرد.

این متهمان قرار است در 25 سپتامبر بار دیگر در دادگاه حاضر شوند.

عبدالوهاب عبدالله از جمله متهمان آزاد شده، مسئول اطلاع رسانی در اواخر دوره حبیب بورقیبه بوده است که نقش زیادی در به قدرت رساندن بن علی در سال 1987 داشته است و برای مدت 13 سال از سال 1990 تا سال 2003 وزیر مشاور رئیس جمهور و سخنگوی ریاست جمهوری و سپس سخنگوی وزارت خارجه و مشاور بن علی در امور سیاسی بوده است.

پنج متهم دیگر آزاد شده مدیران کل تلویزیون های تونس در دوره بن علی بوده اند که نام های آنها از این قرار است:« ابراهیم الفریضی، مصطفى الخماری،محمد شلبی، منصف قوجة والهادی بن نصر.»

سامی الفهری که از ماه اگوست در بازداشت به سر می برد احتمالا به جرم اختلاس اموال عمومی به نفع شرکت خصوصی تولیدی «کاکتوس» که نیمی از سهم آن متعلق به بلحسن الطرابلسی برادر زن بن علی بود، به 10 سال حبس محکوم خواهد شد.

فهری شبکه تلویزیونی التونسیه تی وی را در سال 2011 تاسیس کرد. وی پیش از آن، با همراهی بالحسن طرابلسی، که  به کانادا فرار کرده است، به عنوان تهیه کننده در تلویزیون دولتی تونس فعالیت می کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها