امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24087
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 61
«عاشور الحلوانی» یکی از اعضای هیئت عالی حزب «آزادی و عدالت»، شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

«عاشور الحلوانی» یکی از اعضای هیئت عالی حزب «آزادی و عدالت»، شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که حزب آزادی و عدالت و جماعت اخوان‌المسلمین هرگونه مشارکت در قدرت و حکومت کنونی مصر را رد می‌کند.

الحلوانی در این ارتباط توضیح داد: ما حکومت کنونی مصر را غاصب دانسته و نماینده مردم مصر نمی‌دانیم و «محمد مرسی» رئیس جمهوری مشروع کشور به شمار می‌آید.

الحلوانی در ادامه افزود: همچنان به فراخواندن اعضا و هواداران خود جهت تجمع و تظاهرات در تمام میدان‌های شهرها و استان‌های مصر جهت برگزاری تحصن و تظاهرات مسالمت آمیز جهت جلب توجه افکار و جامعه بین‌المللی ادامه می‌دهیم تا میزان و حجم حمایت واقعی از مشروعیت محمد مرسی را در مصر نشان دهیم و تاکید کنیم که حکومت کنونی که از طریق کودتا در کشور به قدرت رسیده حقایق جاری در کشور و میزان حمایت موجود از مرسی را نشان نمی‌دهد.

وی در ادامه خواستار بازگشت امور به وضعیت مشروع و قانونی سابق خویش شد و گفت: این مردم هستند که منبع مشروعیت و قدرت در کشور به شمار می‌آیند و مشروعیت را از طریق صندوق‌های رای به محمد مرسی دادند و هیچ جایگزین و ادات دموکراتیکی برای صندوق‌های رای وجود ندارد که مردم دموکراتیک و آزاد مصر به آن تکیه کنند.

الحلوانی همچنین تعلیق قانون اساسی مصر که درباره آن همه پرسی صورت گرفته شده بود و 64 درصد مردم مصر به آن پاسخ آری داده بودند، را محکوم کرد و این اقدام را کودتا علیه دموکراسی خواند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار