امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24113
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد که  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد که  "ولادیمیر پوتین" و "باراک اوباما" روسای‌جمهوری روسیه و آمریکا در جریان مذاکراتی تلفنی مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه در زمینه امنیتی و همچنین وضعیت پیرامون "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا که همچنان در فرودگاه مسکو بسر می‌برد، را مورد بررسی قرار دادند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: این مذاکرات تلفنی به ابتکارعمل طرف آمریکایی انجام شد. ولادیمیر پوتین و باراک اوباما در جریان آن به تبادل نظر در خصوص مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه، با موضوعیت خاص امنیتی پرداختند. علاوه بر این اوضاع پیرامون آقای اسنودن نیز مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

کاخ سفید نیز به نوبه خویش تایید کرد که در جریان گفت‌وگوهای تلفنی روسای‌جمهوری  آمریکا و روسیه وضعیت پیرامون اسنودن مورد بررسی قرار گرفت.

روز جمعه بعد از ملاقات روز جمعه اسنودن با نمایندگان سازمان‌های دفاع از حقوق بشر معلوم شد که وی از دولت روسیه تقاضای پناهندگی سیاسی موقت کرده تا زمانی که بتواند بطور امن خود را به کشورهای آمریکای لاتین برساند.

اسنودن به نمایندگان حقوق بشر گفته بود که بعد از حادثه‌ای که برای هواپیمای شخصی رئیس‌جمهوری بولیوی افتاده، نمی‌داند آیا می‌تواند خود را به یکی از کشورهای آمریکای لاتین برساند یا خیر.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها