امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24118
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، عصام العریان نائب رئیس حزب عدالت و آزادی شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین در مصر خواستار برگزاری تحصن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، عصام العریان نائب رئیس حزب عدالت و آزادی شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین در مصر خواستار برگزاری تحصن در روز دوشنبه آینده در مقابل دفتر گارد ریاست جمهوری شد.

العریان در صفحه مربوط به خود در پایگاه اجتماعی فیس بوک نوشت: موعد ما روز دوشنبه آینده است و به اذن خدا بیشترین معترضان در تمامی میدان‌های مصر علیه کودتای نظامی تحصن خواهند کرد.

طرفداران مرسی از چهارشنبه شب در اعتراض به اقدام ارتش در سرنگونی دولت وی و بازداشت اعضای ارشد گروه اخوان المسلمین تحصن نامحدود کرده‌اند. صلاح سلطان دبیرکل شورای عالی امور اسلامی قرار است خطبه امروز نماز جمعه در میدان النضهه را ایراد کند.

مصر دیروز نیز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری تظاهرات اردوگاه مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر و دولت انتقالی جدید این کشور بود.

ارتش مصر محمد مرسی را هفته گذشته خلع و عدلی محمود منصور را به ریاست جمهوری موقت این کشور انتخاب کرد که وی نیز اعلامیه قانون اساسی را صادر و الببلاوی را به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت کرد. گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی وابسته به آن است، قدرت جدید روی کار آمده در مصر را به رسمیت نشناخته و سرنگونی مرسی را کودتا توصیف و هرگونه همکاری با آن را رد کرده است.

از زمان برکناری مرسی، مخالفان و موافقان با حضور در خیابانها به اعتراض و ضد و خورد با یکدیگر پرداخته‌اند و موافقان مرسی به طور مشخص در میدان رابعه العدویه و مخالفانش در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کرده اند. در این زد و خوردها تاکنون ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار