امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24119
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اعلام وزارت خارجه آمریکا در خصوص امکان گسترش «فهرست ماگینسکی» تاکید کرد: ما بارها توضیح داده‌ایم که «جنگ فهرست‌های سیاه» که واشنگتن آن را آغاز کرده، راه به جایی نداشته و به بن‌بست خواهد رسید و تنها نتیجه آن تیرگی روابط روسیه و آمریکا است.

این دیپلمات بلندپایه افزود: البته اگر دولت آمریکا واقعا به حرکت در این راستا و گسترش «فهرست ماگینسکی» ادامه دهد، ما نیز راهی جز این نخواهیم داشت که پاسخ محکمی به این برخورد بدهیم. 

لوکاشوویچ گفت: بویژه آنکه نامزدهای انتخاب شده برای اضافه شدن به این فهرست، با نقض گسترده حقوق بین الملل و شنود مذاکرات تلفنی خصوصی این افراد انتخاب شده‌اند که از دید ما نقض آشکار حقوق شهروندان روسی بشمار می‌رود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: ما از مقامات آمریکایی انتظار داریم که از دست زدن به چنین اقدامی که تنها منجر به تیرگی روابط دوجانبه خواهد شد، اجتناب ورزند.

این خبر که دولت آمریکا ممکن است «فهرست ماگینسکی» را گسترش دهد، روز گذشته از سوی "ویکتوریا نولاند" نامزد مورد نظر "باراک اوباما" برای سمت مشاور امور اروپا و اورآسیای وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شد. نولاند در نشست کمیته امور بین الملل مجلس سنای آمریکا دقیقا یادآور شده بود: ما قصد داریم تا اسامی مقامات روس در «فهرست ماگینسکی» را افزایش دهیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها