امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24128
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «اقتصاد مقاومتی در آموزه‌های قرآن» شب گذشته 21 تیرماه با ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «اقتصاد مقاومتی در آموزه‌های قرآن» شب گذشته 21 تیرماه با حضور حجت‌الاسلام «سیدصمصام‌الدین قوامی» مدیر و مؤسس بنیاد فقهی اسلامی در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد.

«حجت‌الاسلام سیدصمصام‌الدین قوامی» به آیه 200 سوره مبارکه «آل عمران» اشاره کرد و گفت: این آیه نقشه راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است که البته این موضوع سال قبل مطرح شد به همین دلیل است که امسال، سالِ «حماسه سیاسی و اقتصادی» نام گرفت.

وی با بیان اینکه در حماسه، هیجان، شجاعت و صلابت موج می‌زند، اظهار داشت: امسال با حضور مردم در انتخابات، حماسه سیاسی بی‌نظیری رخ داد.

حجت‌الاسلام قوامی با بیان اینکه حماسه اقتصادی مبتنی بر نرم‌افزار اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: آیه 200 سوره مبارکه «آل عمران» می‌فرماید: «ای کسانیکه ایمان آورده‌اید، در مقابل با مشکلات و هوس‌ها پایدار باشید و در برابر دشمنان نیز پایدار باشید و از مرزهای خود مراقبت کنید» که این آیه بیانگر اهمیت استقامت در برابر مشکلات و مصیبت‌ها است.

اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد ریاضتی است

 مدیر و مؤسس بنیاد فقهی اسلامی درخصوص اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی یک لفظ و شعار نیست، بلکه نظریه اسلامی است، این اقتصاد نظریه جدیدی است و در مقابل اقتصاد ریاضتی قرار دارد.

وی گفت: این آیه در برابر انواع حوادث توصیه و سه مرحله را پیشنهاد می‌کند، مرحله اول مقاومت فردی است در برابر ناگواری‌های شخصی و هوس‌ها، مرحله دوم در برابر فشارهای کفار است و مرحله سوم در حفظ مرزهای جغرافیایی از هجوم دشمن است.

 قوامی با بیان اینکه نخستین برنامه‌ای که ضامن سربلندی و پیروزی مسلمانان است، استقامت، صبر و ایستادگی در برابر حوادث است، اظهار داشت: قرآن به مؤمنان دستور استقامت می‌دهد و در مرحله دوم  به استقامت در برابر دشمن تأکید می‌کند.

روزه، اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام قوامی روزه را یک اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: تا ملتی در جهاد با نفس و اصلاح نقاط ضعف پیروز نشوند، پیروزی در برابر دشمن بیرونی ممکن نیست و روزه به عنوان گامی به سوی جهاد با نفس بشر است.

مؤسس بنیاد فقهی اسلامی با اشاره به اینکه کسی که اهل سستی است اهل مقاومت نخواهد بود، تصریح کرد: مقاومت در پنج عرصه سیاست، جنگ، اقتصاد و علم معنا می‌شود و اگر تنها در یکی از این عرصه‌ها مقاومت کنیم، پیروز میدان نخواهیم بود.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها