امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24138
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی که در همایش نکوداشت مرد تقوا و تدبیر در تالار سوره حوزه هنری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی که در همایش نکوداشت مرد تقوا و تدبیر در تالار سوره حوزه هنری سخن می‌گفت به غلامعلی حدادعادل که این آیین نکوداشت برای وی برپا شده به سبب به دست آوردن دل اصحاب رسانه تبریک گفت.

وی افزود: جماعت اهل رسانه بیشتر آسیب‌شناس هستند و مشکل‌پسند و لذا بیشتر مته به خشخاش می‌گذارند و سخت کسی را می‌پسندند.

صفارهرندی البته توضیح داد که بخشی از این سخت‌پسندی نیز طبیعی و برخواسته از جایگاه رسانه است که می‌خواهد جامعه را تحریک کند و این از کارکردهای رسانه برای جبران غفلت‌ها و خطاهاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مدیریت از نگاه کسانی که متولی امر حج و زیارت هستند در دشواری‌ها معلوم می‌شود و 30 روزی که یک زائر در کاروان حضور دارد یک طرف و ایام تشریعا در منی یک طرف که می‌توان با آن مدیر را شناخت.

صفارهرندی افزود: برای سنجش عیار سلامت یک مدیر سیاسی باید وی را در بحبوحه حوادث و شرایط رصد کرد والا در شرایط عادی همه می‌توانند رئیس و مدیر باشند.

وی ادامه داد: وقتی سلامت نفس یک انسان موجب می‌شود که از حق عادی و طبیعی خود عبور کند، میزان توانمندی وی برای مدیریت مشخص می‌شود و حدادعادل در زمره کسانی است که گوهر وجودی اش و آنچه انسان را با او می‌شناسیم بارها در شرایط خاص و حساس کشف شده است.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: یکی از شرایطی که باعث روشن شدن عیار حدادعادل شد قضایای انتخابات اخیر بود که البته امر نادری در سیره وی نبود و مکرر برایش اتفاق افتاد و شاهد آن بوده‌ایم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلام ی گفت: حدادعادل که شأن او تراز مدیریت‌های کلان کشور است وقتی مدرسه فرهنگ را راه‌اندازی کرد نیز باید ستایش کننده او باشیم.

صفارهرندی افزود: او چارچوب‌های معمول را کنار گذاشت و خود را موظف به انجام کاری دید که دیگران از آن غفلت کردند و پاداش عمل او نزد خداوند کمتر از هدایت‌های سیاسی و اجتماعی او نیست.

وی اضافه کرد: حدادعادل همچنین به واسطه نوشتن یا هدایت مجموعه اقداماتی که موجب باروری حوزه فرهنگ شده و سابقه تمدنی ما را نیز ارتقا داده باید مورد ستایش قرار گیرد.

صفار هرندی این کار را مدیریت تدوین دانشنامه جهان اسلام ذکر کرد وی گفت که روزی نیست که برای دریافت شماره جدید آن لحظه شماری نکند چرا که آن را گمشده بسیاری از پویندگان طریقت فرهنگ، تفکر و معرفت می‌داند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حدادعادل را به واسطه داشتن روحیات نرم و لطیفی که در کنار مسئولیت‌های سخت و سنگین داشته باید شناسایی کرد.

وی افزود: طبع سیاست که معطوف به قدرت خشن و سخت است اگر آمیخته به اخلاق شود از سختی آن کاسته شده و قابل تحمل می‌شود و حدادعادل سختی سیاست را به نرمی اخلاق و شعر منزوج کرد.

صفارهرندی افزود: بارها وقتی در حوزه خدمت‌گزاری در فرهنگ و ارشاد حضور داشتند به کمیسیون فرهنگی مجلس فراخوان می‌شدند.

وی تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی محل حساب کشی بود. اما با حضور حدادعادل در راس آن محیطی برای محاسبه سنجیده و دقیق قضایا فراهم شده بود و فرصتی می‌یافت تا هر از گاه ضمن پاسخگویی درباره حوزه ماموریت خود شاهد لطافت و زیبایی در عرصه مدیریت باشد.

صفارهرندی خاطرنشان کرد که غلامعلی حدادعادل مانند مولایش که خود را مفتخر به غلامی او می‌داند، در اوج سختی سیاست از خود نرمشی نشان می‌دهد که باعث مهار و ایجاد آرامش در سیاست می‌شود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنانش که آن را ابراز ارادت به حق و اخلاق عنوان کرد گفت: با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه بقره و داستان تالوت و جالوت گفت: وقتی خداوند شخصی را برای زعامت و فرماندهی مردم برگزید پیامبر خدا در وصف او تصریح کرد که نشانه ملک و زعامت او یک صندوقچه یا بستر که درون آن آرامش است.

صفارهرندی در پایان خاطرنشان کرد ‌که غلامعلی حدادعادل مصداق این آرامش‌آفرینی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها